Tentokrát se jejich soupeřem stali hráči Jistebníku. Na půdě Jistebníku hráči z Vysokého Mýta opět prohráli a propadli se na předposlední místo tabulky.

Jistebník – Nejzbach 5:4 (3:1)
Futsalisté Nejzbachu Vysoké Mýto odjížděli do Jistebníku s jasným úmyslem, bodovat. Jistebník je v obdobné situaci jako zástupci z našeho regionu, oba týmy nemají příliš mnoho bodů. „Podle toho, že jsme na tom bodově skoro stejně, jsme zvolili taktiku hrát co nejdéle bez obdržené branky, ze zabezpečené obrany,“ přiblížil trenér Roman Páral. V první polovině utkání to ale Nejzbachu nevyšlo. Domácí byli ve hře agresivnější a rychlejší. Byli také důraznější a podařilo se jim to, co se Nejzbachu nepovedlo – vstřelili úvodní branku. „My jsme potom sice otevřeli hru, ale bohužel po dvou našich chybách se soupeř dostal do vedení 3:0,“ řekl Páral a pokračoval: „Nabádal jsem potom kluky, že je potřeba do poločasu dát alespoň jednu branku.“ To se Nejzbachu ve 20. minutě také podařilo, poločas tak skončil 3:1

Druhý poločas byl z pohledu Nejzbachu jiný, ale Jistebník mu utekl na rozdíl tří branek, což se těžko dohání. Zbytek utkání tak byl ve znamení dotahování. „Deset minut jsme hráli power-play, ale bohužel i přes veliké šance se nám nepodařilo dotáhnout alespoň na remízový stav, protože jsme ve druhé půli byli opravdu lepší a brankových situací jsme měli více,“ hodnotil utkání Páral. Konečný výsledek utkání byl 5:4 pro domácí Jistebník. „Jedna branka nám chyběla a možná jsme mohli i vyhrát, druhý poločas vypadal tak, jak jsme měli hrát celý zápas,“ zakončil trenér Nejzbachu. Možnou příčinou neúspěchu byla i dlouhá cesta hráčů na utkání, nyní se ale budou muset hráči Nejzbachu snažit získat ztracené body na některém z utkání. To nejbližší sehrají v pátek od 20.00 s Bohemians 1905. Fakta ze zápasu naleznete na straně 23.