„Je jedno, jestli se prohraje 1:2, nebo 1:10. V play off se na tohle nehraje. My jsme soupeři zbytečně namazali na dva góly, ale jinak to bylo dobře odježděné,“ pochvaloval si gólman beranů Libor Gerčák.

Mýto tak dalo zapomenout na výprask, které utrpělo před měsícem. „Tehdy jsme to trochu vypustili, o nic nešlo. Teď nám vyšel nad očekávání první poločas, jen škoda, že to Páca (Petr Vladyka, pozn. red.) za stavu 0:0 netrefil,“ podotknul David Novák.

Škoda to byla a velká.

V parádní formě hrající Vladyka nejdřív vyškolil dva protihráče, poté i Vavreka, ale jeho nedůraznou střelu zastavil na brankové čáře Two. Domácí udeřili v 10. minutě, kdy propálil Gerčáka Hrdý a záhy se prosadil i kapitán Kovács.

Kdo čekal, že se hosté položí, tak toho vyvedl z omylu dobře sehraný „trestňák“ beranů, na jehož konci úřadoval Lištván. „Gól do šatny nás hodně nakopnul. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát důrazně a spoléhat na brejky. Bohužel ten vstup do druhé půle byl katastrofální. Udělali jsme chybu, kterou Kovács potrestal gólem,“ kroutil hlavou David Novák.

Litoměřice byly po obrátce lepším týmem. Hrály uvolněně a dvakrát Two a jednou Fabricio posunuli skóre na konečných 6:1.

Série pokračuje dnes večer ve Vysokém Mýtě. Hráči slibují, že to bude jiná písnička. A hlavně se těší na atmosféru. „Doma to musí být jízda. Tady jsme si vyzkoušeli, že se s nimi můžeme měřit. Musíme ale hrát hodně důrazně. Dlouhé balóny od Gerčáka, prostě soubojový futsal. Určitě nás poženou diváci a bude to v garáži hučet. Litoměřice před zápasem avizovaly, že mají nejvyšší návštěvnost v lize. No, asi mají nějakou svoji matematiku. Hala byla poloprázdná a byl slyšet každý prd,“ usmíval se mýtský Novák.

Litoměřice - Vysoké Mýto 6:1

Fakta – branky: 10. Hrdý, 16. Kovács, 21. Kovács, 29. Fabricio (Rodrigo), 33. Two (Rafael), 39. Two (Krok) – 19. Lištván (Vágner). Rozhodčí: Řeháček, Milner – Nešněra. ŽK: 1:0 (Fabricio). ČK: 0:1 (27. Kubát). Poločas: 2:1. Stav série: 1:0.
Gardenline Litoměřice: Vavrek – Rodrigo, Záruba, Two, Fabricio, Hrdý, Kovács, Rafael, Krok.
1. FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák – Sklenář, Jeníček, Michalec, Kubát, Vágner, Novák, Lištván, Vladyka, Jiráský, Beran.