První zápas před týdnem v Praze skončil vítězstvím Bohemians 7:5.
Je tedy jasné, že pokud chce Nejzbach přiživit semifinálové šance, potřebuje dnes "klokany" porazit.
Sice je to druhý zápas, ale pokud se hraje v sérii na tři vítězná utkání, tak půjde o klíčový mač. Pokud Nejzbach vyhraje, tak šance na postup vzrostou. Pokud prohraje, klesnou na minimum. "Je velice důležité, abychom doma zvítězili a zkusili sérii protáhnout, protože kdybychom jeli zpět do Prahy za stavu 0:2 na zápasy, bylo by to velmi těžké," tuší důležitost utkání trenér Páral.
Poznatky, které si vysokomýtský trenér zaškrtal po zhlédnutí videozáznamu, mu daly najevo, s čím na „klokany" vyrukovat. "Já vím, co by na Bohemku mělo platit. Vždycky je však otázka, jestli to jsou schopni hráči přenést na hrací plochu. Záleží, v jaké budou psychické kondici a zdravotním stavu. V týdnu jsem měl na tréninku málo hráčů z důvodů nemocí či doléčování zranění. Uvidíme, jak to bude vypadat v den zápasu," hovořil o možných problémech se složením kádru Roman Páral.
Velké plus pro domácí tým bude, že hraje ve své sportovní hale. "Já věřím, že hráči budou mít chuť. Hrajeme doma a myslím, že nám hodně pomohou i diváci. Čekám vyrovnané utkání, neboť stále musíme mít na paměti, že soupeř je kvalitnější. Má ve svém středu výborné futsalisty, kteří jsou schopni rozhodnout v jakékoliv situaci," je přesvědčen trenér Nejzbachu.
Faktorem číslo jedna bude uhlídat reprezentanta Slámu. "Musíme ho bránit velmi obezřetně a nespustit z něho oči. V minulém zápase nám dvě branky dal a na další tři přihrával," apeluje na jeho obranu Páral.
Druhým důležitým bodem by mohlo být vstřelení vedoucího gólu. "Určitě je to tak. Je potřeba se dostat do vedení, udržet koncentraci a poté ta psychika hráčů stoupá nahoru. Hrají uvolněněji a více si věří," myslí si trenér Roman Páral.