Důležitý zápas s těžkým soupeřem čekal v pátek prvoligové futsalisty ve Vysokém Mýtě. Nejzbach na svém hřišti přivítal Slavii Praha. Nakonec z duelu vyšli šťastněji domácí.

1.FC Nejzbach – Slavia Praha 7:2 (1:0)

Domácí, kteří se na utkání se Slavií připravovali celý týden věděli, že musí zvítězit a připsat si potřebné body. „Naše situace nebyla lehká, byli jsme před tímto zápasem poslední a prohra by nás posunula ještě níže, především psychicky,“ komentoval přípravy trenér Roman Páral. Mužstvo potřebovalo před domácím publikem zvítězit a to se mu také podařilo.

V prvním poločase se dostali díky gólu Formánka, po asistenci Lištvána, do vedení. To bylo v první půli z gólové úrody vše. Páral řekl: „O půlce jsem hráče nabádal, že je potřeba přidat ještě jednu, nejlépe dvě branky, což se nám podařilo a dostali jsme se do výraznějšího vedení.“

Ve druhé půli přišla doslova smršť branek. Nejprve ve 25. minutě zvýšil na 2:0 Vácha, jen o minutu později z trestného kopu snížila Slavia na 2:1 Hrdinou. Ve třicáté minutě se nemýlil Lištván a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Ve 31. minutě se nejprve nemýlil kapitán týmu Formánek a jen o několik vteřin později dostal míč do branky soupeře Vágner. Za asistence Jelínka zvýšil na 6:1 Michalec. „V posledních pěti minutách začala Slavia hrát power-play, dala na 6:2, ale Lištván potom dával sedmou branku, minutu před koncem,“ přiblížil konec utkání Roman Páral a dodal: „Naše vítězství je zasloužené, protože jsme dali více branek než soupeř a opravdu nás velmi podržel brankář Libor Gerčák, který hrál výborně. Musím ale pochválit celý kolektiv.“

Po jednom vítězství ale nesmí futsalisté Nejzbachu usnout na vavřínech. „Musíme pracovat dále, protože jedno vítězství vlaštovku nedělá je potřeba se připravit na další zápasy, jedeme do Jistebníku, takže půjdeme zápas od zápasu a je potřeba takto bojovat dále,“ zakončil hodnocení trenér Vysokého Mýta.
Na prvním místě v tabulce je prozatím Era – Pack Chrudim s 27 body před týmem Balticflora Teplice, který ztrácí dva body. Na třetím místě je Benago ze Zruče nad Sázavou s dvaadvaceti body. Nejzbach se posunul na desáté místo se ziskem 12 bodů. Tabulku uzavírá s 11 body Jistebník. Fakta ze zápasu naleznete na straně 21.

(hah, rpa)