Úsměv na tváři trenéra Romana Párala trochu pokazila zpráva od Libora Gerčáka. „Ve čtvrtek mi volal a říkal, že je nastydlý, takže nevím, zda v sobotu nastoupí.“ Chřipka zatím nezasáhla více hráčů Nejzbachu. „Chřipková epidemie je v celém pardubickém kraji, takže pokud přijde, tak se tomu asi nevyhneme a budeme to muset odehrát i s malým počtem hráčů,“ dodal trenér.
I přesto, že Vysoké Mýto a Pardubice nejsou přímo sousedními městy, rozhodně se o dnešním utkání dá hovořit jako o derby. Pardubice jsou v současné době na šestém místě s 25 body, Nejzbach je jen o jeden bod za nimi. „Letos jsme s Pardubicemi doma prohráli, vloni jsme je ale třikrát porazili, vždycky to ale byly těsné výsledky,“ řekl o vzájemných zápasech Páral a pokračoval: „Takže očekávám velmi těsný výsledek.“
Protože oba týmy budou bojovat o umístění v první osmičce pro play–off, bude se jistě na co dívat.
Pardubice jsou brejkovým mužstvem, na což se bude muset Nejzbach dobře připravit. „Mají opravdu smrtící brejkové situace, které umí perfektně řešit. Budeme se muset vyvarovat toho, aby se nedostali dva na jednoho nebo tři na dva. Na to si musíme dát opravdu pozor,“ naznačil Páral alespoň část taktiky, kterou na Pardubice zvolí.