Ve 22. kole seNejzbachu ale podařilo porazit tým Benago Zruč nad Sázavou. Po výhře si vysokomýtští futsalisté připsali potřebné tři body, které jim zaručily postup do play off ze šestého místa.

Benago – Nejzbach 2:3 (0:1)

Branky: Betinho, Angellot - Beneš, Kadeřábek, L. Gerčák.

Do utkání nastoupil Nejzbach bez kapitána Formánka, který si odpykává trest z utkání s Tangem Brno. Podle trenéra Romana Párala bylo utkání velice těžké, tak jak předpokládal, a Benago nedalo svou kůži lacino. Šok pro Nejzbach ale přišel v osmé minutě. „Zranil se nám Jakub Vágner, jeden z klíčových hráčů. Vypadá to, že má zpřetrhané postranní vazy, takže to na hráčích zanechalo stopy,“ okomentoval smolný okamžik Páral. Místo Vágnera na palubovku nastoupil Beneš. Dvě minuty po svém nástupu o sobě dal vědět, když tečoval trestný kop Ungera a prostřelil domácího gólmana Vozára. V první půli měli více střeleckých příležitosti domácí hráči, žádnou se jim ale nedokázalo proměnit. „Hodně nás podržel Libor Gerčák, který hrál výborně. Všechny šance Benaga pochytal,“ řekl Páral.

„Ve druhé půli se nám podařilo během prvních deseti minut utéct až na 0:3, což bylo super,“ přiblížil Páral. V 27. minutě se o branku postaral Jaroslav Kadeřábek a v 36. Libor Gerčák, který sebral při zručské power play balon a přes celé hřiště ho poslal do prázdné brány. Ve 37. minutě Betinho překonal hrdinu utkání Gerčáka – 1:3. Netrvalo ani minutu a po přihrávce gólmana Vozára přesně mířil Angellot – 2:3. „Potom jsme si šťastné vítězství udrželi a hrozně moc si toho cením,“ dodal Páral.

Nejzbach tak po zaslouženém vítězství skončil na šestém místě a ve čtvrtfinále play off se potká znovu se stejným týmem. Pojede tedy do Zruče nad Sázavou. „Benago je sice velký favorit, ale budeme se bít a budeme se snažit jim to co nejvíce znepříjemnit,“ řekl Páral. Na další utkání si ale všichni budou muset počkat tři týdny. Po tu dobu je přestávka, kdy budou čeští reprezentanti hrát v Rumunsku. Futsalisté Nejzbachu ale nebudou odpočívat.“Budeme se snažit dát kondičně dohromady, potrénovat a připravit se na čtvrtfinále,“ přiblížil plán na následující tři týdny trenér Nejzbachu Roman Páral. Zranění Jakuba Vágnera ho ale hodně mrzí: „Mrzí mne to, letos máme hodně málo hráčů, takže budeme muset hrát do konce v hodně okleštěné sestavě. To pro nás bude hodně těžké. Nejdůležitější ale je, aby se Kuba co nejdříve uzdravil a všechno to bylo zase v pořádku. Je to přeci jen jeden z našich klíčových hráčů. Všichni se budeme moc těšit, až se zase vrátí do týmu,“ zakončil Páral.


Sestava V. Mýta: L. Gerčák – Michalec, J. Gerčák, Vácha, Novotný, Unger, Lištván, Vágner, Kadeřábek, Beneš.