Poslední kolo Východočeské basketbalové ligy basketbalistům Chocně ani České Třebové nevyšlo na sto procent. Choceň v derby hostila Vysoké Mýto a první čtvrtinu sice vyhrála, ale v dalším průběhu utkání již na Mýto nestačila. Česká Třebová si v závěru sezony vychutnala Nový Bydžov, kterému nadělila stovku. Potom se ale proti Hořicím trochu vžila do role svého minulého soupeře a stovku naopak inkasovala.

Choceň – V. Mýto 50:72
Utkání mezi Chocní a Mýtem mají vždy zvláštní náboj a většinou jsou velmi nervózní. Letos se však takové utkání příliš očekávat nedalo vzhledem k tabulkovému postavení obou celků. Hosté měli jistotu umístění mezi šestým a osmým místem. Domácí celek hrál ještě o konečné deváté místo.
Soupeř z Mýta přijel do Chocně v kompletním složení, ale na začátku utkání tahal za kratší konec, když se mu nedařila střelba. Domácí měli více ze hry a celkem pohodlně se dostali do vedení 11:3. Na konci první čtvrtiny hosté upravili bodovou mizérii na 11:7.

Druhá čtvrtina byla pro domácí celek velkým trápením. Soupeř velmi solidně bránil a Choceňští měli problém se zakončením útoků. Postupně soupeř převzal otěže utkání do svých rukou a v určitých momentech si na hřišti dělal co chtěl..

Třetí část utkání přinesla zlepšení z domácí strany, ale hosté si vývoj utkání zkušeně hlídali. Bohužel pro Choceň bodovali v této čtvrtině pouze Klusoň a Hašek, a to bylo hodně špatné. Závěrečná čtvrtina přinesla už jen podprůměrný basketbal z obou stran. Hosté hráli s jistotou výhry, ale i tak se domácí snažili o zkorigování výsledku. To se ale příliš nedařilo a po závěrečném klaksonu byli všichni aktéři rádi, že je konec trápení. Hosté vyhráli toto derby zcela zaslouženě, když o výsledku rozhodla hlavně jejich výborná střelba ze střední a větší vzdálenosti a nemohoucnost choceňských borců více bodovat.

Body Chocně: Klusoň 21, Řemínek 11, Hašek 10, Žaba 5, Absolon M. 3. Sestava: Absolon M., Habrman, Pospíšil, Hašek, Řemínek, Absolon T., Brabec, Klusoň, Žaba

Č. Třebová – N. Bydžov 109:55
Jan Kovář, trenér Č. Třebové: „Utkání se nám podařilo. Měli jsme dobrý nástup a dařila se nám i obrana. Sezona pro nás už kvůli tomu, že jsme nepostoupili do play off, končí. Pro nás byl tento zápas rozlučkou s domácím publikem a vlastně i se sezonou.“

Č. Třebová – Hořice 50:108
Jan Kovář, trenér České Třebové: „Téměř nic se nám v zápase nedařilo. Soupeř velice dobře střílel a dali jsme také šanci hráčům z širšího kádru, kteří si také mohli zahrát. Zápas se úplně nevyvíjel podle našich představ.“

Body Č. Třebové: Gult 12, Kopecký 8, Jiruše 6, Machalík 6, Procházka 6, Chadima 4, Horák 3, Nohal 3, Peterka 2. Sestava Č. Třebové: Jiruše, Chadima, Horák, Kopecký, Machalík, Peterka, Nohal, Gult, Procházka.

(ry, js)