HBC Pardubice – SK Hokejbal Letohrad 8:2 (5:0, 1:1, 2:1). Branky: 2. Langr (Česák), 4. Bílý (Geisler), 9. Bílý (Malý, Krejčí), 14. Bílý, 15. Licek (Langr, Česák), 19. Förstl (Zajíček, Langr), 42. Bílý (Březina), 44. Geisler (Bílý) – 30. Lajčiak (Adamec), 38. Švec (Macháček, Halbrštát).

Prestižní krajské derby rozhodla úvodní třetina. Domácí po čtyřech minutách vedli 2:0, po první třetině to bylo 5:0 (pardubický střelec Bílý nasypal do letohradské svatyně čistý hattrick) a v podstatě nebylo co řešit. Ve zbytku zápasu sice Jeleni odehráli rovnocennější partii, ale na bodový zisk museli pochopitelně zapomenout.

Florbalisté z Litomyšle se po dvou výhrách v Bílovci radovali z postupu do třetího kola play up divizní soutěže.
Postup! Litomyšl vyloupila Bílovec a v play up jde dál. Vysoké Mýto končí

„Do utkání jsme vstoupili příšerně ospale. Soupeř toho využil a vybudoval si bezpečný náskok, který do konce zápasu pohodlně kontroloval. I přes zlepšenou hru ve druhé a třetí se nám nepodařilo hrůzný začátek zvrátit a Pardubice tak braly zaslouženě tři body,“ vyjádřil se útočník Ondřej Hubálek.

SK Hokejbal Letohrad – HBC Plzeň 2:1 PP (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0). Branky: 43. Krejsa (Macháček, Halbrštát), 49. Hubálek – 2. Škarka (Deja, Pavlíček)

Dohrávka zápasu odloženého z podzimu začala pro Jeleny další ledovou sprchou, když neuhlídali Škarku a ten po necelých dvou minutách otevřel účet. Úporná snaha domácích našla svoje vyústění krátce před koncem, v čase 42:34 dorážel Macháčkovu střelu pohotový Krejsa. Následovalo prodloužení tři na tři a druhý bod Letohradu zařídil po samostatném úniku Hubálek.

Vysokomýtské béčko (na archivním snímku v bílém) zahájilo jaro porážkou v derby s choceňským Spartakem.
Že soupeř nastoupil nekompletní? To rozhodně nesnižuje náš výborný výkon

„Do nedělního zápasu jsme nastupovali pod velkým tlakem s vědomím, že musíme bodovat, abychom mohli pomýšlet na lepší startovní pozici do play off. Neztráceli jsme naději i přesto, že se pro nás utkání ze začátku nevyvíjelo vůbec dobře. Vzájemnou podporou, týmovou prací a chtíčem jsme průběh zápasu otočili a mohli se tak radovat z první jarní velice důležité výhry,“ zhodnotil střetnutí střelec vítězného gólu Letohradu Ondřej Hubálek.

Další výsledky: Pardubice – Kladno 2:5, Prachatice – Ústí nad Labem 0:3, Karviná – Plzeň 4:0, Kert Park Praha – Svítkov 7:3, Dobřany – Hostivař 2:5, Hradec Králové – Kladno 1:2.