Akce se konala v místní sportovní hale pod záštitou starosty města Miroslava Wágnera a patronací Pardubického svazu karate.
Účast na prvním ročníku byla rekordní. Na tatami bojovalo v různých žákovských kategoriích celkem 140 karatistů z 15 oddílů východočeského regionu. Tato soutěž je zaměřená především na děti ve věku 7-13 let a na propagaci sportu mezi mládeží. Souběžně proběhlo školení nových rozhodčích, kteří předvedli své teoretické znalosti v praxi. Jejich počet byl neuvěřitelný, protože se sjelo celkem 28 nových zájemců o rozhodování.
Předseda Pardubického svazu karate Pavel Krátký turnaj komentoval následovně: „Jsme rádi, že zájem o karate mezi dětmi stále roste, a je to znát zejména tam, kde se podařilo zapojit dostatečné množství dobrovolných pracovníků, trenérů, rozhodčích a funkcionářů, kteří se zdarma ve svém volném čase věnují mládeži. Za to jim patří obdiv a uznání.“ Poděkování patří i zastupitelům měst a sponzorům, kteří podporují sport a volnočasové aktivity dětí.
Nejúspěšnějším týmem se stal domácí KCK TEAM Letohrad – Jablonné n. O., který získal 9 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových medailí. Na druhém místě se umístil oddíl SK karate Ústí nad Orlicí a bronz patřil KK Lichnice.
Nejúspěšnějším závodníkem se stala Natálie Andrová z KCK Teamu.
Starosta města v duchu olympijského hesla „není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“ vyhodnotil 2 nejmladší účastníky – chlapce a dívku, jimž věnoval symbolického „Jablonského medvídka“.

(zr)