Sezona skončila také pro ústeckou Jiskru. Klub si v průběhu roku připsal několik „super" výsledků, což svědčí o dobré práci všech trenérů, kteří se nemalou měrou podílejí na úspěších svých svěřenců. Jedním z nich je i JAN VENCL.
V jeho běžecké tréninkové skupině najdete širokou škálu závodníků od nejmladších žáků až po veterány. Mezi nimi ovšem i několik medailistů, kteří tak zúročili nejen svou velkou píli, ale i vynikající práci svého kouče.

Atletická sezona skončila a je čas na hodnocení. Jaké bude to vaše z pohledu ústecké atletiky. Byl to dobrý rok?
Sezona se velmi vydařila. Na mistrovství České republiky jsme získali dvakrát titul. Žák Vojtěch Mlynář na 800 metrů časem 1:58,51, což je rekord mistrovství, a dorostenec Jáchym Procházka na 200 metrů za 22,06. Máme i dvě druhá místa. Vojtěch Vondra, který je také žákem, získal stříbro na 3000 metrů a samozřejmě Robert Krupička v půlmaratonu. Za velmi dobrý výsledek lze považovat i čtvrté místo žáka Patrika Vebra na patnáctistovce a sedmé na tříkilometrové trati či sedmé místo Radka Hübla na mistrovství republiky v silničním běhu Běchovice-Praha. Radek byl členem mistrovského týmu v extrémním závodě družstev v x-trialu (běh – bike – kajak) společně s Jardou Kulhavým a Tomášem Slovákem.

Především vás musí těšit, co předváděli vaši svěřenci v žákovské skupině, že?
Všichni výše jmenovaní žáci jsou velmi dobrá parta společně s celou tréninkovou skupinou, která zahrnuje všechny kategorie od nejmladších žáků až po veterány.

Nehodnoťme výkony jednotlivých kluků, ale podle všeho je to především vaše zásluha, že se klukům dařilo.
Trenér má sice na výsledcích také podíl, ale bez přístupu závodníků a podpory rodičů by se tak nedařilo.

To, co předvedli Vojta Mlynář, Vojta Vondra i Patrik Vebr na mistrovství republiky zaslouží velké uznání, viďte?
Vystoupení všech na mistrovství je ojedinělý výkon, který se bude asi těžko opakovat a určitě si zaslouží velkou pozornost.

Vaše trenérská filozofie kluky doslova pobláznila do atletiky. Dokázal jste je stmelit a vytvořit výbornou partu, což se odrazilo i na výkonech.
Tím, že kluci trénují společně se staršími, dá se říci s nejlepšími běžci v republice, má pro ně mimořádný význam, protože to jsou pro ně nejlepší vzory jak přístupem k tréninku, tak i výsledky.

Co je podle vás pro atleta žákovského věku to nejdůležitější, řekněme stěžejní?
Pro všechny, nejen pro žáky, je nejdůležitější především zdraví. U mladých je také důležité, aby se nepřetěžovali a postupně se rozvíjeli. Pokud jsou zdraví a baví je to, tak se to odrazí na výkonech a psychice, která je také důležitá při podávání výkonů v rozhodujících závodech.

Když bychom se posunuli do budoucnosti, kam to může výše jmenovaná trojice dotáhnout?
Všichni tři mají předpoklady stát se reprezentanty České republiky. Vojta Mlynář a Vojta Vondra již letos byli za výsledky, které předvedli na mistrovství republiky, nominováni do národního družstva žáků a žákyň pro mezistátní utkání, které se konalo týden po mistrovství v Maďarsku. Společně se svými kolegy a kolegyněmi poprvé v historii toto utkání vyhráli.