„Tentokrát se nám sjelo sto šedesát jezdců, což je o něco méně než minule. Jedou se totiž i konkurenční podniky,“ poznamenal ředitel závodu Jaroslav Lipenský.

Akci přijela natáčet i Česká televize. „Rozhovory a záběry by se měly objevit v pátek 15. června od 20 hodin na ČT 4 Sport, pořad se bude reprízovat v sobotu i v neděli,“ konstatoval Lipenský.

Pořadatelé, kteří odvedli opět skvělou práci, měli trochu problémy trať připravit. „Bylo potřeba ji posekat, srovnat, ale výrazně nám pomohlo počasí, protože zapršelo a nebylo třeba trať již kropit,“ podotkl ředitel závodu.

Na nové rozdělení kategorií si jezdci již zvykli. „Dotazy byly na kategorii do 17 let, ale upozorňoval jsem rodiče, aby si rozmysleli, zda své děti do závodu pustí,“ upozornil Lipenský a pokračoval: „Letos jsem totiž provázaný s jiným seriálem, který je určen přímo pro děti. Vzhledem k tomu, že v Nativ cupu jich tolik nejezdilo, kategorie se přerozdělily a nyní je stav ideální.“

Na 28. září se v Žamberku chystá právě jeden z těchto závodů pro děti. „Snažím se do kotle také dostat na příští rok amatérské mistrovství Evropy, vše je ale v jednání,“ nastínil plány Jaroslav Lipenský.

Novinkou je, že fotografie ze seriálu si lidé mohou vybrat na internetových stránkách www.novamotocross.com a mohou si je nechat natisknout na trička, hrníčky a podobně.

Výsledky – kategorie do 17 let: 1. Jakub Koza (Hradec Králové), 2. Vítek Dusílek (Brno), 3. Pavel Lacko (Čáslav), 4. Martin Frenc (Police n. M.), 5. Martin Haklička (Náchod). 18 až 22 let: 1. Adam Tocháček (Rohovládova Bělá), 2. David Forst (Čáslav), 3. Jindřich Lux (Nekoř), 4. Tomáš Zindulka (Litomyšl), 5. Stanislav Škaloud (Rychnov n. K.). 23 až 28 let: 1. Michal Mrštík (Hostinné), 2. Martin Brázda (Krouna), 3. Tomáš Nálevka (Klamoš), 4. Zdeněk Šilinek (Hradec Králové), 5. Pavel Šťastný (Pardubice). 29 až 35 let: 1. Tomáš Topič (Humpolec), 2. Petr Lorenc (Chotěboř), 3. Martin Runkas (Č. Kostelec), 4. Libor Mařík (Dolní Dobrouč), 5. Robert Straka (Praha 8). 36 až 43 let: 1. Luboš Strejček (Praha), 2. Jiří Hanuš (Hronov), 3. Martin Haklička (Náchod), 4. Jaromír Kohout (Dobrá Voda), 5. Pavel Novotný (Lázně Bělohrad). 44 až 52 let: 1. Josef Pirkl (Žamberk), 2. Vlastimil Jursa (Choceň), 3. Pavel Jaura (Doudleby), 4. Martin Švehla (Hradec Králové), 5. Pavel Nedorost (Čáslav). Nad 53 let: 1. František Bezdíček (Holice), 2. Miloslav Červinka (Cerhýnky), 3. Stanislav Zytecky (Polsko), 4. Miroslav Jonáš (Ivančice), 5. Petr Kašše (Dvůr Králové n. L.). Licence: 1. Vítězslav Marek (Pardubice), 2. Josef Furár (Osík), 3. František Lustyk (D. Újezd), 4. Jiří Mencák (Žamberk), 5. Josef Nesejt (Ústí n. O.).