Po třech soutěžních kolech krajského šachového přeboru družstev je ještě možná brzy dělat předčasné závěry, jedno je však jisté. Jediným plně bodujícím družstvem je zatím trochu překvapivě osmička Lanškrouna. A ostatní konkurenci v boji o postup do vyšší soutěže už zvolna ztrácí…

Žamberk – Lanškroun 3,5:4,5
Sestupem ohrožený Žamberk předvedl doma s papírovým favoritem statečný výkon, nakonec se ale přece jen projevila síla Lanškrouna, a to především na předních šachovnicích. Stoprocentní bilanci potvrdili první dva hráči hostí Tomáš Pokorný a Pavel Hrubeš, na trojce Milan Petruň sice nestačil na domácího juniora Tomáše Felcmana, opravu ale udělal hned o šachovnici dál Roman Solil, jenž vyzrál bílými na Tomáše Kalouse. Naději na bod sice přinesl veterán v barvách Žamberka Bohumír Zámečník, jenž si připsal cenné vítězství v partii s Petrem Procházkou, ale protože na zbylých třech stolech padly samé remízy, Lanškroun si nejtěsnější vítězství uchoval.
Partie:
1. Pavel Havrlík – Tomáš Pokorný 0:1
2. Wolfgang Wiesinger – Pavel Hrubeš 0:1
3. Tomáš Felcman – Milan Petruň 1:0
4. Tomáš Kalous – Roman Solil 0:1
5. Bohumír Zámečník – Petr Procházka 1:0
6. Petr Dungl – Ladislav Šilar 0,5:0,5
7. Karel Kacálek – Ivo Paukert 0,5:0,5
8. David Brdíček – Jaroslav Šebrle 0,5:0,5.

Chotěboř – Letohrad 5,5: 2,5
Nováčkovský souboj hodně ovlivnilo přehlédnutí sedmého hráče Letohradu Jiřího Řeháka, který záhy ztratil pěšce a s ním celou partii. O mnoho lépe nedopadl ani na páté šachovnici Bohumír Maceška, jenž podlehl v horší koncovce Tomáši Novotnému. Po dělbě bodu o šachovnici výš zlomil zápas ve prospěch Chotěboře definitivně Pavel Dobšinský, který zapsal bod v partii s Václavem Janečkem. A když nedokázal snížit letos bodově nejlepší hráč Letohradu Kamil Mikyska, pojistil tři body domácím jejich první hráč Ondřej Ondráček. Po remíze v dlouhém boji na dvojce zařídil Letohradu alespoň čestný úspěch Pavel Kylar, po vysoké porážce a s pouhým jedním bodem na kontě je ke spokojenosti v řadách OEZ hodně daleko.
Partie:
1. Ondřej Ondráček – Karel Černý 1:0
2. Jan Linhart – Petr Veselý 0,5:0,5
3. Luděk Petrus – Kamil Mikyska 0:5:0,5
4. Josef Hospodka – Miloš Papáček 0,5:0,5
5. Tomáš Novotný – Bohumír Maceška 1:0
6. Pavel Dobšinský – Václav Janeček 1:0
7. Milan Fiala – Jiří Řehák 1:0
8. Michal Milan – Pavel Kylar 0:1.

Ústí – Chrudim B 5:3
Jiskra konečně poprvé připsala plný počet bodů, ale proti notně oslabenému soupeři nebyl její herní projev zdaleka ideální. Za posun v tabulce může vděčit hráčům s černými figurami, ti totiž ze čtyř možných bodů vytěžili hned tři a půl.Vyhráli postupně kapitán Martin Šmajzr, Jan Smola, po bojovném výkonu také Michal Zeinert a remízu uhájil houževnatou obranou Martin Poslušný. Bílými to ze strany Oušťáků bylo o poznání horší, jediným úspěšným byl tentokrát Petr Mareš na pětce, Jaroslav Volf v souboji prvních hráčů podepsal záhy remízu a dvojice Martin Pečinka a Jan Pokorný dokonce prohrála.
Partie:
1. Jaroslav Volf – David Onderek 0,5:0,5
2. Michal Zeinert – Jaromír Krys 1:0
3. Martin Pečinka – Zbyněk Linhart 0:1
4. Martin Šmajzr – Jaroslav Hájek 1:0
5. Petr Mareš – Jan Zámečník 1:0
6. Martin Poslušný – Martin Bartoš 0,5:0,5
7. Jan Pokorný – Bohumil Němec 0:1
8. Jan Smola – Tomáš Celuch 1:0

(jp)