Tři dny před konáním samotné akce už je jasné, kolik závodníků se do Ústí sjede. „Přijede čtyřiapadesát oddílů a 275 závodníků, což bude už konečný počet, neboť přihlašovací kvóty byly ukončeny. Představí se pouze karatisté z České republiky, neboť je to oficiální pohár Českého svazu karate," doplňuje hlavní organizátor Luboš Felgr, který se zmínil i o tom, kolik závodníků nasadí domácí oddíl: „Nasadíme tři, protože jeden senior je dlouhodobě zraněný, druhý je líný trénovat a jednomu dorostenci se také nechce."
Tato významná republiková akce se nebude konat poprvé. „Pokud jsme dobře koukali do našich historických záznamů, tak náš oddíl pořádá tuto akci po devatenácti letech," vybavuje si Felgr.
Iniciativa uspořádat Národní pohár právě v Ústí nebyla ze strany Českého svazu karate, ale hlavní podnět podali Ústečtí přihláškou do výběrového řízení. „Jsou tři kola – dorost, junioři, senioři a pak tři kola žactva, Tudíž šest kol za celý rok. My jsme si přihlásili na jedno ze tří kol právě dorostu, juniorů a seniorů, protože nesplňujeme tělocvičnou parametry, neboť na mladší kategorie je třeba mít pět tatami, kdežto u starších stačí tři. Tento počet hala na 'textilce' pojme, vysvětluje Luboš Felgr. „Jelikož už patnáct let pořádáme úspěšně Generali cup, tak na svazu vědí, že nejsme žádní břídilové. Vybrali nás a možná i díky tomu tady u nás bude o zhruba osmdesát závodníků více, než bylo loni na prvním kole. Možná se stane tradicí, že tu pohár bude, jestli se nám to bude chtít pořádat," dodává s úsměvem Felgr.
Organizačně je o něco složitější pořádat už zmíněný Generali cup než Národní pohár. Důvod je jasný – finance. „Je to polovina práce, protože já nemusím shánět peníze. Materiálně to zajišťuje český svaz včetně honorářů rozhodčím a také ocenění, k tomu mi ještě dávají peníze pro pořadatele a další věci. Není to tedy tak složité, ale o to víc to nesmíme zvrtat. Když si dovolíme chybu na našich závodech, tak jsou to naše závody, ale když to pořádá Český svaz karate, bylo by to horší," přemítá předseda ústeckého klubu Felgr.
Divácky budou závody velmi atraktivní, protože se v rámci dne koná liga seniorů, a tak přijedou vůbec nejlepší závodníci z celé republiky včetně reprezentačních karatistů. „Díval jsem se na listinu, kdo by měl přijet. Měli by tu startovat ti nejlepší, co je v České republice k vidění," nabádá Luboš Felgr k návštěvě nedělních závodů.