Za silného větru, deště a sněžení se na jedné z nejnáročnějších tratí uskutečnil třetí a čtvrtý závod seriálu Českého poháru. Oba závody byly současně nominačními pro letošní mistrovství Evropy.

Na start se zde postavili také tři borci ze Sportovního klubu kanoistiky Vysoké Mýto. Největšího úspěchu dosáhli Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem (Pardubice), kteří svým soupeřům v kategorii C2 nedali šanci a v obou závodech zvítězili s velkým náskokem.

V průběžném pořadí jsou po čtyřech závodech na prvním místě a mají tak velkou šanci účasti na zmíněném mistrovství Evropy.

Na kanoi jednotlivců přidal Suchánek ještě výborné 4. a 5. místo a průběžně je čtvrtý v nominaci na ME. Další dva vysokomýtští zástupci startovali v kategorii K1. Filip Krejza po sobotním 13. místě našel i v neděli dostatek sil a vybojoval v nejobsazenější kategorii výborné 12. místo. Dobře si vedl i Jakub Hrnčíř, který na obtížné trati sbíral zkušenosti, a na rozdíl od řady svých kolegů v obou závodech dokázal zdolat obávanou soutěsku a závody dokončit. Mezi mladšími dorostenci se nakonec umístil na 2. a 3. místě.

S Labem pod Špindlerovým Mlýnem se však budou muset kanoisté na další čtyři roky rozloučit, a to kvůli naplánované opravě hráze Labské přehrady. Tato výjimečná trať, která patří k nejtěžším v Evropě, bude tak pravděpodobně v programu závodů až v roce 2021.   (rol)