Přišlo kruté vystřízlivění, do Plzně odjelo devět hráčů a dva gólmani, které přímo na místě doplnili dorostenci Anýž s Derkou, když hráli play off extraligy staršího dorostu v nedalekých Dobřanech. Letohrad rozhodně nepatřil do role favorita, mohl ale překvapit. Nakonec však jeleni ani jednoho gólmana neprostřelili. Výsledek je jasný – boj o záchranu.

HBC Plzeň – SK Hokejbal Letohrad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 12. Průcha (Švarc, Slanec), 18. Vágner (Pejchar), 18. Švarc, 34. Krásný (Gřonka, Kráčina), 39. J. Benedikt (Švarc, Slanec). Rozhodčí: Koskuba, Pečený. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Střely: 35:13. Plzeň: Kráčina (39. Hrubý) – Edl, Zeman, O. Benedikt, Vágner, Slanec, Kavalír, Vodrážka, Pokorný – J. Benedikt, Krásný, Malý, Pejchar, Krch, Kolařík, Švarc, Průcha, J. Kejř, Polívka, Pauer. Letohrad: Šimara (Šupík) – Forman, Vychytil, Anýž, Malík – J. Lux, Protzner, O. Lux, Šprincl, Košťál, Derka, Halbrštát.

„Do Plzně jsme vinou neuvěřitelného počtu omluvenek odjeli s devíti hráči do pole, které doplnili dva dorostenci, kteří ale měli zápas v nohách už z Dobřan. I tak jsme do utkání vstoupili plni odhodlání urvat potřebné body o play off," začíná své ohlédnutí kouč Letohradu Filip Červinka. Bez branek se hrálo téměř jedenáct a půl minuty. „Ačkoli asi nikdo neočekával, že bychom tam předvedli malý zázrak, naše hrstka lidí, co se sešla, rozhodně nešla do toho zápasu s tím, že by byly karty rozdané. To se odrazilo i na první třetině, kdy jsme i pěkně kousali, i když jsme dostali ke konci třetiny gól," popisuje zápas svýma očima útočník Jaromír Protzner.
Ostatně, jeleni si vytvořili několik gólových šancí – v šesté minutě byl ve velmi dobré pozici otevřít účet zápasu Forman, v osmé minutě se na gólmana řítil Ondřej Lux. Skóre otevřeli mečouni. Po dvou přiťuknutích se míček dostal k Průchovi, který z levé strany bez přípravy napálil míček přesně k tyči, kam se již Šimara nedokázal přemístit.
„Zvolili jsme speciální defenzivní taktiku, proti dvaceti hráčům první Plzně nebyla jiná možnost a chtěli jsme hrozit z překvapivých kontrů a chyb soupeře. To nám ale vycházelo pouze první třetinu. Soupeř nás sice přehrával, ale hloupými chybami při založení útoku na začátku druhé třetiny jsme se sami odstřelili, a když už jsme se dostali do šance, tak jsme absolutně vyhořeli," zlobí se Filip Červinka.
Přišla totiž osudná osmnáctá minuta, ve které nejprve na 2:0 zvýšil Vágner, a o osmnáct vteřin později už na časomíře svítil stav 3:0 po zásahu Švarce. „Začali jsme být všude o krok, někdy i o dva, pomalejší. A to zkušená Plzeň trestá," potvrzuje Jaromír Protzner, který popisuje i to, jak se mu hrálo. „První třetinu až překvapivě dobře vše klapalo, jak mělo, i šance byly, ale s přibývající frustrací a malou únavou to nebylo ono," přiznává.
Bylo jasno.
Plzeň přidala ještě dva góly.
Letohrad si může o play off pro letošní sezonu nechat jen zdát. „Prostě všechno špatně, navíc Třinec vyhrál na Kovu a my jsme o bod přišli o play off. Škoda ztracených bodů právě proti Třinci nebo Hradci, se kterým se teď střetneme na úvod v play out," smutně hodnotí Filip Červinka. Podle jeho slov se tým plně soustředí na boje o záchranu. „Tým na to má, musí ale zlepšit přístup a předvést bezchybný srdnatý výkon jako například proti Kladnu!" vzkazuje kouč svým svěřencům.
Na úvod play out Letohrad vyzve Piráty, začíná se na domácí půdě v sobotu ve 14 hodin. „Zápas s Hradcem každopádně nebude nic lehkého, takže to nesmíme podcenit jako teď na jaře v základní části, ale i přes to se těším. Jdeme tam s jasným cílem vyhrát a předvést, že jsme právem v čele této skupiny vyvolených," burcuje tým Jaromír Protzner.