Ztráta kontaktu rozhoduje

„Ztratit kontakt se špičkou závodu je zásadní, protože pak musí každý biatlonista čekat na chybu soupeře a dnes jich bylo opravdu málo," povzdychl si trenér Ondřej Rybář a dodal: „Byť ne vše dnes klukům vyšlo na sto procent, stále ukazují, že místo ve světové špičce jim patří."
V závodě určeném pro elitní třicítku biatlonistů oba čeští zástupci ztratili kontakt se špičkou hned v úvodu, když Šlesingr i Moravec minuli jeden z terčů. „Položky vleže střílím o něco pomaleji, proto jsem se snažil být v úvodním kole vpředu, abych neměl zbytečnou ztrátu," přiblížil taktiku, se kterou šel do závodu, Ondřej Moravec. „Bohužel jeden terč jsem minul, ale čelo závodu tehdy bylo ještě stále v dohledu. Proto mě spíše mrzí chyba na druhé ležce. Tam už jsem závod definitivně ztratil, čelo bylo daleko vpředu," řekl osmadvacetiletý rodák z Letohradu. „Dnes to byl skutečně velký kalup, a přestože se mi jelo lépe než v sobotním sprintu, ukázalo se, že tento typ závodů skutečně rozhoduje kvalita střelby. Ta mi dnes chyběla," dodal po celkem třech trestných kolech.

Závod bez velkých chyb

Michal Šlesingr také nejprve minul po jednom terči v položkách vleže, vstoje však mířil přesně. „Snažil jsem si pohlídat každou ránu, ale bylo to trochu na úkor rychlosti střelby. Dnes však byl závod takový, že nikdo moc nedělal velké chyby. Bylo to poznat i na trestném kole. Když jsem jej míjel po stojkách, byli tam všehovšudy jeden, dva závodníci. To se pak člověk moc kupředu neposouvá."
Po pěti kolech Světového poháru zatím není dlouholetá česká jednička příliš spokojena se svým účinkováním. „Není to špatné, ale není to na jásání. Prostě takový průměr. Teď cítím, že na mě přichází běžecký útlum, trochu se trápím. Už se docela těším na přípravu," dodal dvojnásobný medailista z MS 2007 v Anterselvě. A právě tam, do Itálie, zamíří v příštím kole česká, potažmo letohradská, ekipa pro další body do hodnocení Světového poháru. (bed, tjh)