Zápas s Karvinou byl od začátku velmi vyrovnaný a byli to hlavně gólmani, kteří drželi svoje týmy. Až když byl ve 14. minutě vyloučen karvinský Pilch, prostřelil Šimaru střelou mezi nohy Ondřej Hubálek. Ve 20. minutě navýšil letohradské vedení Tomáš Fořt, po chvíli ale snížil Fárský na 2:1. „Utkání bylo těžké, jak se dalo předpokládat. Jak nám, tak i Karviné šlo o umístění po základní části a zápas podle toho vypadal. My jsme se snažili být hodně na míčku, vnutit soupeři svoji hru, což se nám částečně dařilo,“ zhodnotil utkání hlavní trenér Tomáš Friml. Ve třetí třetině Jeleni Karvinou do velkých šancí nepustili a zkušeně si závěr utkání pohlídali. „Nechtěli jsme Karvinou pouštět do přesilovek, které má velmi dobré. Nakonec jsme duel zvládli, hráli jsme dobře a zkušeně. Takhle jsme si představovali dohrávat utkání,“ pokračoval Friml.

Padesát bodů, druhá příčka, doma bez porážky, to je snová bilance Jelenů po dvaadvaceti kolech. „Co se týče domácí neporazitelnosti, tak je to takový malý bonus k tomu pěknému druhému místu po základní časti. Jak jsme si řekli v kabině, jedna část sezony skončila a teď začíná druhá, po které se rozhodne, zda byla úspěšná nebo ne. My se nyní musíme kvalitně připravit na soupeře, kterým je Ústí nad Labem. Hraje velmi tvrdý hokejbal, my musíme podat kvalitní výkon v celé sérii a nachystat se, co nejlépe to půjde. Budeme chtít těžit z naší rychlosti, protože soupeř má silové hráče, takže my budeme určitě využívat rychlosti. Věříme, že za vstoupíme do play off vítězně a obě domácí utkání zvládneme,“ uzavřel hodnocení Tomáš Friml.

První čtvrtfinále v Letohradu je na programu v sobotu 22. dubna od 15 hodin, druhé o den později v pravé poledne. Týden nato, 29. a 30. dubna, se série přestěhuje na sever Čech, případné páté rozhodující utkání by se hrálo ve středu 3. května v aréně Jelenů.

SK Hokejbal Letohrad – HbK Karviná 2:1 (1:0, 1:1, 0:0). Branky: 14. Hubálek (Halbrštát, Macháček), 20. Fořt (Macháček) – 22. Fárský (Stromko, Pořízek).
Letohrad: Novák (Sterenčák) – Adamec, Anýž, Doskočil, Dostál, Lajčiak, Lux – Chovanec, Cvejn, Faltejsek, Fořt, Halbrštát, Hubálek, Kohoutek, Levý, Macháček, Rozlílek, Šíma.