Závod se konal v rámci světové série UCI Gran Fondo. Závodilo se na trase dlouhé 17 kilometrů a trať byla těžká nejen svým profilem, ale i počasím, když se jelo za deště. Třetí příčkou se závodnici týmu Cyklotrénink František Trkal podařili vybojovat postup na letošní světový šampionát Masters, které se bude konat v říjnu v bosenském Sarajevu.

„S výsledkem jsem velmi spokojená a doufám, že se mi podaří dobře připravit na mistrovství světa,“ řekla k závodu Simonová.

Čtrnáct dnů po úspěšném světovém poháru se konalo amatérské mistrovství ČR v okolí Prostějova. V časovce se jelo velmi rychle a průměrná rychlost přes 40 km/h stačila Monice Simonové na stříbrnou medaili. Druhý den se konal silniční závod a také v tomto závodě vybojovala závodnice z České Třebové druhou pozici.

„V časovce jsem čekala od sebe trochu lepší výkon, ale s druhým místem jsem spokojená. Ze stejného umístění v silničním závodu mám velkou radost, také výkon byl dobrý, hodnotila spokojená cyklistika.

Nyní má výborně rozjetou celoroční soutěž, kde v Moravském poháru je v průběžném vedení. Pokračuje také v přípravě na srpnový světový pohár a říjnové mistrovství světa, kdy se oba závody budou konat ve zmíněném Sarajevu.