I Česká republika měla své zastoupení, a to klubem Dsc Gym ve složení Lukáš Janda, David Sedlák a pražským klubem Gracie jiu jitsu AAF, který vyslal také dva zápasníky Michala Bittnera a Jaroslava Moltáše.
Turnaj trval čtyři dny, bylo k dispozici 10 tatami, které byly plně využity na vystřídání všech výkonnostních a váhových kategorií.
Lukáš Janda zápasil do 100 kg a na otevřeném Mistrovství Evropy obsadil 6. místo, čím se dostal do první desítky Evropy.
David Sedlák, váhová kategorie – 88,3 kg, v rozhodujícím zápase o postup na medailová umístění podlehl polskému soupeři o jeden pomocný bod, a tak se musel spokojit s pátou příčkou v jeho váhové kategorii a technickém stupni. I přes nedosažení medailových příček si závodníci přivážejí cenné zkušenosti z tak obrovského turnaje.
Nezískání medailových pozic třebovické bojovníky neodradilo, ba naopak, hodlají zdokonalit své dovednosti v jiu jitsu se spřátelenými kluby na Slovensku a Polsku. Příští rok chtějí znovu absolvovat tento turnaj a dovézt vysněné medailové umístění.
Poděkování patří sponzorům klubu Dsc gym Třebovice. Bez jejich finanční pomoci by nešlo reprezentovat klub a Českou republiku. (jan)