Jste domácí jezdec, takže trať v Kotli velmi dobře znáte, jak byste ji zhodnotil?

Trať je udělaná tak, aby byla vhodná pro všechny, jak pro profi jezdce, tak pro amatéry. Je to poměrně bezpečné a skvěle zabezpečené. Trať je upravená, nejsou na ní žádné rozbité úseky, takže je dobrá. Jen když se trať zkrápí, aby se neprášilo, tak je Kotel známý tím, že když jsou vyhlazené plotny, které se pokropí, je to horší než na ledě.

Slyšela jsem, že jste měl velmi kuriózní příjezd na závody, jak to bylo?

Protože jsem ze Žamberka, tak na závody do Kotle jezdím po ose. Naše kategorie startuje až odpoledne, tak jsem si myslel, že když v poledne přijedu, tak to bude v pohodě. Nemám moc času na motorku, tak jsem ji před týdnem umyl. Voda se mi ale dostala do karburátoru a než jsem to všechno zprovoznil, tak utekla hodina a úplně jsem nestihl start, ale vše jsem to dohnal.

Je pravda, že jste přijel s kanystrem na krku, který jste u startu jen odhodil a rychle odjel na start?

(smích) Pravda to je. Takhle jezdím. Na krku mám na provázku kanystr s benzínem a na zádech batůžek s vercajkem a penězi (úsměv). Když jsem přijel, tak už tu na mne volali, že mám jet, že se jede poslední jízda. Takže jsem všechno odhodil a ještě jsem stihl tři kola odjet.

Účastníte se pravidelně Nova Sharon Motocross Cupu 2012?

Prioritně jezdím krajské přebory a v zimě motoskijöring. Pokud nemáme zrovna žádné závody, tak se velmi rád účastním i takovýchto cupů. Letos jsem v Kotli ale bohužel poprvé. Přestože jsem místní, tak mi to nevyšlo. Buď jsem měl jiné závody nebo jsem musel být jinde.

Přes zimu jste pravidelným účastníkem motoskijöringu. Dá se motokros a motoskijöring porovnat?

Motokros a motoskijöring jsou dvě rozdílné disciplíny. I přesto, že jezdci mohou být v motokrosu velmi dobří, tak není pravda, že musí být skvělí i v motoskijöringu. Někteří si myslí, že když jsou dobří v republice, tak přijedou a jasně nás porazí. Tak to ale není.

Co je nejdůležitější pro to, aby mohl někdo s motokrosem, případně motoskijöringem začít?

Především musí mát velkou chuť a nadšení. Je dobré mít i nějaké zázemí. Pokud chce začít například patnáctiletý kluk, který nemá peníze, tak to vůbec není jednoduché. Další věc je motorka, která se dá pořídit už do padesáti tisíc. Samozřejmě to chce trénovat. Osobně jsem rád, že motorky syna nechytly. Kdybych ho k tomu vedl, tak by asi jezdil, ale když vím, co to je, tak ho do toho netlačím a jsem raději, když se věnuje hokeji a hokejbalu.

Jak dlouho se motokrosu věnujete?

Závody jezdím už sedmadvacet let (smích).

Jaké jsou vaše největší úspěchy? Je něco, co se vám nepodařilo splnit?

Už asi výš nedosáhnu, ale jsem rád, pokud vše ve zdraví přežiji. Pomýšlím na zadní kolečka. Nemusím nikde nic nikomu dokazovat, ale samozřejmě mám radost, když se zadaří a občas předjedu i nějaké dobré jezdce.

K motokrosu bezesporu patří zranění. Potkala vás nějaká za sedmadvacet let, nebo jste výjimka, které se vše vyhýbá?

Zranění se mi určitě nevyhla. Měl jsem zlomený kotník, nohu, ruku, ale dá se říci, že jsem měl velké štěstí, protože se mi vážná zranění vyhýbala a jsem zdravý (úsměv).