Svojí délkou a profilem (délka 5,2 km a převýšení 234 m) patří mezi nenáročné závody, ale o to více je oblíben i mezi hobby běžci a sportovci jiných odvětví. Start závodu byl tradičně u budovy VDA v Habrmanově ulici v 10 hodin. Zde byla také prezentace a zázemí pro závodníky. Ti se sešli v hojném počtu, nicméně účastnický rekord (151) se překonat nepodařilo.
Proti jiným letům se běželo skoro o měsíc dříve, to vše díky sportovnímu kalendáři Českého poháru v běhu do vrchu, neboť Kozlov je vlastně součástí dvojzávodu. Běží se v neděli a den předtím se závodníci vydávají z Mladkova na Suchý vrch. A tak je pravidlem přivítat na Kozlově i ty nejúspěšnější účastníky sobotního běhu z Mladkova. Tam vyhrál Jan Kopecký z Pardubic, který pak druhý den doběhl jako čtvrtý. Také druhému z Mladkova, Michalu Horáčkovi ze Třebové, byl závod na Kozlovský kopec krátký a skončil pátý.
Nejrychlejším závodníkem 23. ročníku byl orlickoústecký Radek Hübl z Vencl týmu, který zdolal trať za 18 minut a 13 sekund a utekl druhému Pavlu Hrdinovi (AK Perná) o 17 sekund. Téměř po celou trať držel s Pavlem Hrdinou krok třetí v pořadí Filip Záveský (Iscarex). Ještě 2 km před cílem byli vyfotografováni jako dvojice. Závěr měl však Hrdina rychlejší.
Mezi závodníky kategorie muži A Dvořáka (Prostějov) a Petra Nechvíla z Chocně se podařilo vklínit Petru Macháčkovi, který již svým věkem (42 let) patřil do kategorie muži B. Znamenitě si vedl českotřebovský Martin Vacek (ročník 1969), který doběhl v celkovém pořadí devátý a potvrdil tak své kvality, neboť se den předtím stal ve své kategorii mistrem Evropy v běhu do vrchu, které se konalo v Polsku.
Na startu mezi ženami nebyla loňská vítězka Jana Jiroušková, ale přesto byl závod zajímavý. Jako první doběhla do cíle Martina Vévodová (AK Perná) v čase 22:29. S více než minutovou ztrátou byla druhá Kristýna Černá závodící za Jablonec. Třetí v elitní kategorii žen byla Lucie Lauterbachová. Rychlejší než Lauterbachová byly první dvě běžkyně z kategorie B Romana Brumlichová a Lenka Topinková a nejrychlejší závodnice z kategorie ženy C Jana Matyášová z Dobrouče. Závodu přálo i počasí, ale traťové rekordy zůstaly neměnné.
(mik, bed)