Do závodu se mohou přihlásit všichni milovníci cyklistiky. Organizátoři připravili i kategorii „cyklistický potěr", která je věnována nejmenším. „Je určena pro děti vlastně od narození. Nebráníme se ani odstrkovadlům," řekl organizátor akce Jan Horák. „Kategorie potěr, předžáci a malí žáci budou startovat na fotbalovém hřišti, kde pro ně bude připravena i trať," dodal.

Od kategorie starších žáků je  trať zasazena do terénu. Převážně se pojede po lesních cestách, krásnou přírodou.  „Akce se jmenuje Jeřáb 1003 z toho důvodu, že máme povolený přejezd vrcholu Jeřábu, který se nachází v nadmořské výšce necelých 1003 metrů," vysvětlil Horák.  Délka tratí je 35 a 70 km. Závod je zařazen do Šumperského poháru horských kol. Start akce je od Obecního úřadu v Červené Vodě a cíl je na fotbalovém hřišti. „Celý závod se pojede mimo silnice. Jen  odjezd od startu a dojezd do cíle vede přes hlavní silnici. Jsme proto domluveni s Policií České republiky, která bude provoz chvílemi zastavovat, aby se nestalo nějaké neštěstí," přiblížil Jan Horák.

Každý, kdo by se chtěl závodu zúčastnit, nesmí zapomenout na cyklistickou přilbu. Cyklisté mladší osmnácti let musím mít také potvrzení od zákonného zástupce, že se smí závodu zúčastnit.

„Ve čtvrtek jsme měli sto patnáct přihlášených, což je o zhruba třicet přihlášek více, než bylo vloni touto  dobou," pochvaloval si Horák. Zájemci se ale mohou přihlásit i v den závodu, a to od sedmi hodin na hřišti v Červené Vodě. „Ten, kdo se bude hlásit na místě v den závodu, zaplatí ale   o něco vyšší startovné. Snažíme se tak motivovat závodníky, aby se hlásili předem," konstatoval Horák a dodal: „Je to kvůli organizačním záležitostem, co se týká občerstvení a dalších věcí."

Pro první tři závodníky v každé kategorii jsou připraveny medaile, originální diplomy a poukázka do prodejny sportovního zboží. Pro všechny nejmladší cyklisty, kteří budou závodit na fotbalovém hřišti, mají pořadatelé připraveny drobné sladkosti. Po vzoru loňského ročníku je také vypsána „horská prémie" pro cyklistu, který jako první překoná vrchol Jeřábu.  „Pro nejrychlejšího cyklistu na Jeřábu máme připravenou repliku vrchařského dresu z Tour de France," zakončil Jan Horák.

Prezentace závodu bude probíhat od 7 hodin na hřišti v Červené Vodě. Start první kategorie je naplánován na jedenáctou hodinu z parkoviště u Obecního úřadu v Červené Vodě.