S přípravami na výstavbu se začalo na louce u rybníka už loni v září. Za tři čtvrtě roku vyrostlo víceúčelové sportovní zařízení a dětské hřiště. Tréninková plocha, jež byla původně skládkou odpadu, je mnohem menší a méně členitá, než regulérní hřiště. Pozemek patří obci, provozovatel, občanské sdružení Klub přátel golfu, má prostor pronajatý. „Nejsme nijak výdělečně činný subjekt. Bude trvat několik let, než pokryjeme všechny investice. Pokud nějaké peníze vyděláme, půjdou na sportovní akce v obci,“ ujišťuje jednatel sdružení Josef Flídr.

Hřiště v současnosti disponuje odpalištěm, šesti jamkami a malým jezírkem. Podle původních plánů mělo být tréninkové hřiště menší a jednodušší, konkrétní tvář se začala rýsovat až v průběhu výstavby. Provozovatelé konstatují, že po více než dvou měsících provozu navštěvuje prostor stále více lidí a z různých míst. „Z patnácti set míčků, které jsme koupili, máme zhruba sedm set. Něco se ztratilo, něco si lidé odnesli jako suvenýr,“ říká Josef Flídr. Členové Klubu přátel golfu předpokládají, že zájem o hru bude i nadále stoupat. Jakmile golfová gramotnost veřejnosti dosáhne lepší úrovně a tréninková plocha přestane stačit, uvažuje se o projektu regulérního golfového hřiště. „Vytipovali jsme dva pozemky, na nichž by mohlo golfové hřiště být. Pak by tréninková plocha sloužila jako drivingové odpaliště. Každý hráč si chce před turnajem odpálit pár míčků,“ vysvětluje Flídr. V obci se nachází další vhodný pozemek, jehož majitel se už rozhodl golfovou plochu postavit. „Budoucí velké hřiště pro nás nebude konkurencí, naopak, naše plocha bude vkladem do hřiště budoucího – každé homologované hřiště musí mít své odpaliště,“ uvádí Josef Flídr. Stavba hracího hřiště však není levnou záležitostí, v normálním terénu přijde devítijamkové hřiště bez zázemí přibližně na deset milionů korun.

Tréninkové hřiště je v provozu ve všední dny od 16 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 19 hodin. Na prázdniny připravují provozovatelé golfové akademie. Účastníkům vysvětlí základy hry, naučí je údery a nechají je zahrát.

PETRA SOUKUPOVA