Tato sportovní aktivita je vhodná pro všechny věkové kategorie, jednotlivce či rodiny," odůvodňuje důležitý počin ústeckých orientačních běžců jejich předseda Kamil Koblížek. Nový areál, který byl podrobně zmapován, obsahuje celkem dvacet vyznačených kontrol a tři informační tabule.
Sportoviště bude již ve středu otevřeno tím nejlepším možným způsobem – závodem. Jeho start je naplánován v rozmezí 15.30 až 17.00 u chaty Hvězda. "Je vypsáno deset kategorií, které si liší počtem posbíraných kontrol. Připraveny jsou i kategorie pro malé děti. Pozvali jsme orientační běžce z blízkého okolí, ale také laickou veřejnost. Není potřeba se nikde dopředu přihlašovat, stačí přijít, vzít si mapu a vyrazit do lesa," zve veřejnost šéf ústeckých "orienťáků" Kamil Koblížek.
Ten zároveň doufá, že se orientační běh dostane časem pod kůži většímu počtu Ústeckých. Počet aktivních závodníků tohoto moderního a finančně nenáročného sportu totiž v České republice i zahraničí stoupá.
Zájemcům, kteří si chtějí zbrusu novou trať vyzkoušet, přidává Kamil Koblížek několik užitečných rad: "Mapy se zakreslenými kontrolami budou k dispozici v ústeckém Informačním centru, v restauraci Mendrik a na chatě Hvězdě na Andrlově chlumu. Dále budou ke stažení na webových stránkách našeho klubu www.kobusti.cz. A jak si vytvořit trať? Každý si tu svou volí naprosto individuálně, není předepsáno pevné pořadí kontrol, je na každém, kolik a jaké kontroly si při své cestě zvolí. Jednotlivé body jsou v mapě znázorněny červeným kolečkem s číslem, trojúhelníky jsou označena místa, kde jsou umístěny informační tabule."

Jan Pokorný