To už je teď minulostí.
Ptát se nikdo nebude.
Volejbalisté Chocně myslí jen na dnešní start čtvrtfinálové série I. ligy, která nebude nikterak lehká.
Soupeř je nesmírně kvalitní. Dobřichovice vyhrály v základní části 17 zápasů z 22. Kádr mají prošpikovaný zkušenými harcovníky a vhodně doplněný o dravé mladíky.
Choceňští ale nechtějí hrát jen druhé housle. Dokáží kousat. První vzájemné utkání v říjnu loňského roku je toho důkazem. Duel vrcholil v pátém setu.
Budou se rvát. I když trenér JAROMÍR ŠVEC ví, že jeho svěřenci ze sebe musí vydat maximum. „Musíme být zdraví, musíme prodat momentální formu a trestat chyby soupeře," přeje si.

Už jste správně naladěni na start play off?
Rozhodně jsme naladění. Už nejsme žádní nováčkové v play off, víme, do čeho jdeme, i kam jedeme.

Tým je v podobném rozpoložení? Těší se hráči?
Když už se tým dostane do play off, kdy je soutěž vlastně zachráněná, tak by to mělo z týmu všechno spadnout. A zase je tam ihned touha dojít co nejdále.

V podstatě až do posledního utkání základní části jste museli hrát naplno, ve velkém nasazení, rvát se o každý míč. Může to být částečně i výhoda?
To je těžké říci, protože teď se nějakou dobu nehrálo po skončení základní části. Tudíž jsme jen trénovali. Ale všichni šli v posledních zápasech naplno, protože první tři mužstva se mezi sebou přetahovala a do poslední chvíle se nevědělo, kdo bude první, druhý a třetí. Kolem osmého místa to bylo prakticky totožné.

Narazíte na Dobřichovice, se kterými jste v základní části prohráli obě utkání, byť to říjnové na půdě soupeře až v tiebreaku. Lze se od něčeho odpíchnout?
Hala v Dobřichovicích je hodně specifická. Strop je nízký a ani osvětlení není zcela ideální. Je to jejich prostředí a tam hrají velmi dobře. Musíme si uvědomit, že je to tým, jenž je poskládaný ze starších a zkušených hráčů. Budeme muset ze sebe vydat maximum, abychom se pokusili na jejich palubovce něco uhrát.

Na co jste se s mužstvem konkrétně zaměřovali?
Víme, že jsou hodně silní ve hře středem z prvního sledu (rychlíky, pozn. aut.). My je musíme odtlačit servisem. Pokud se nám to bude dařit a jejich příjem nebude ideální, tak se hraje okamžitě lépe.

Máte tedy plán, jenž nasměruje Choceň do semifinále?
Plán máme. Teď ho ještě musíme dodržet. Musí nám pomoci i soupeř. Avšak těší mě, že jsme zatím všichni zdraví, což bude dělat hodně.

Dnes první zápas, v sobotu druhý. Minimálně jedno vítězství odvést z Dobřichovic by nebylo od věci?
To by bylo to nejlepší, co nás může potkat. Hlavně v sobotu s námi jede plný autobus fanoušků. I v Dobřichovicích chodí na volejbal hodně lidí. Ještě když tam přijede naše komando, bude to zajímavé.

Atmosféra bude výborná…
To je bez komentáře. Ještě kdyby se nám podařilo zvítězit, tak by atmosféra v autobuse na cestě zpět byla ještě lepší (směje se).

Co vše se musí sejít, aby to klaplo a postoupili jste mezi nejlepší čtveřici?
Musíme být zdraví, musíme prodat momentální formu, kterou máme, přidat něco navíc a trestat chyby soupeře.

TJ Sokol Dobřichovice – VK Choceň

Termíny:
Pátek 29. ledna v Dobřichovicích (18:00)
Sobota 30. ledna v Dobřichovicích (17:00)
Pátek 5. února v Chocni (19:00)
Případně sobota 6. února v Chocni (18:00)
Případně sobota 13. února v Dobřichovicích (17:00)

Bilance v dlouhodobé části:
23. října 2015: Dobřichovice – Choceň 3:2 (24, 18, -20, -18, 10)
18. prosince 2015: Choceň – Dobřichovice 1:3 (-20, -21, 18, -17)