Motokrosaři táhnoucí lyžaře tak budou bojovat v pořadí už o šestnáctý mistrovský titul. V Horním Městě u Rýmařova byl sestaven kalendář šampionátu „Orion – Shiva KTM Cup 2014".
Závodit se začne možná trochu netradičně už těsně po Novém roce. Vše ovšem záleží na sněhových podmínkách. Jezd- ci by se měli divákům představit na naší nejznámější trati v Klášterci nad Orlicí, kde se odjelo nejvíce mistrovských závodů, a to patnáct. Hned další týden účastníci zavítají do Jižních Čech, kde by se mělo závodit v Želči u Tábora. Následovat bude nový závod v Horním Újezdě u Litomyšle v prostorách místní motokrosové tratě.

Kalendář závodů5. ledna
Klášterec nad Orlicí
11. ledna
Želeč (u Tábora)
19. ledna
Horní Újezd (u Litomyšle)
25. ledna
Letohrad
2. února
Martinice v Krkonoších
8. února
Horní Město (u Rýmařova)
15. února
Dobřany v Orlických horách

Dále se příznivcům tohoto sportu předvedou jezdci na trati u koupaliště v Letohradu, jezdecké pole se podívá i do Krkonoš na trať v Martinicích, kde měl mistrovský motoskijöring úspěšnou premiéru v loňské sezoně. Seriál zavítá i na severní Moravu. Na trati v Horním Městě u Rýmařova je závod plánován na druhou únorovou sobotu. Pokud bude přát počasí, celý program mistrovství republiky vyvrcholí finálovým závodem v Dobřanech v Orlických horách, kde budou dekorováni mistři republiky roku 2014.
V současné době organizátoři seriálu připravují nominaci jezdců a jejich lyžařů. Mistrovský titul budou obhajovat úřadující mistři Josef Mňuk s lyžařem Filipem Langerem. Divákům se představí i další známí jezdci, kteří tvoří širokou motoskijöringovou špičku. Pojede se podle stejného systému, který se osvědčil v poslední sezoně, tzn. s kvalifikačními jízdami, které vyvrcholí hlavní finálovou jízdou, ve které pojede deset nejlepších dvojic. I nadále budou jezdci získávat mistrovské body za první tři místa v kvalifikaci.
Závodů se mohou účastnit jezdci a lyžaři, kteří jsou držiteli platné licence pro motokros nebo enduro všech stupňů (mezinárodní licence, národní licence A, B, C, nebo licence pro motoskijöring vydané prostřednictvím AČR nebo jiných FMN v rámci FIM). Lyžař může také startovat s licencí „L".

Kompletní program jezdců bez licence

V uplynulé sezoně organizátoři seriálu zkušebně naplánovali na dvou tratích závody „O pohár Orlických hor". Byly určeny pro nelicenční jezdce, kteří tak měli možnost závodit na tratích MČR. Závody se osvědčily, vhodně obohatily sportovní program. Seriál se proto pojede i v roce 2014. Kromě závodů v jihočeské Želči se pojede na všech ostatních tratích. Jezdci pojedou o zajímavé ceny i finanční odměny, uvidí je i televizní diváci. Seriál bude vyhlášen společně s MČR po závěrečném závodu v Dobřanech v Orlických horách. V jihočeské Želči pořadatelé také počítají s vypsáním závodu pro začínající hobby jezdce.
Termín závodů byl schválen. Jezdci, lyžaři i pořadatelé se tak mohou připravovat a diváci těšit na sezonu 2014. Přejme si, aby byly příznivé sněhové podmínky a odjelo se co nejvíce závodů v tomto atraktivním sportu.

(jk)