V sobotu se bude konat závod ORION- SHIVA KTM CUP 2012 ve Studeném u Žamberka. Pořadatelé připravují trať více než týden. „Máme zhruba čtyřicet centimetrů sněhu, přičemž je v podloží deseticentimetrová vrstva ušlapaného tvrdého sněhu,“ řekl organizátor závodu Jari Kurri. Podle něho by měla být trať připravena dostatečně. Může se ale samozřejmě stát, že se na některých místech trati objeví koleje vyjeté až na hlínu.

Na závodníky čeká trať, jejíž okruh měří 650 metrů a minimální šířka je 7 metrů. „V některých úsecích je daleko širší. Startovací rovina, která je proti mírnému kopci je dlouhá sto osmdesát metrů a patnáct metrů široká, což bude bomba,“ pochvaluje si Kurri.

Závodníci se budou přihlašovat až v sobotu ráno, kdy bude od 9.00 do 10.30 probíhat technická přejímka. Start tréninku je v 10.30 a vyhlášení výsledků je plánováno na 16. hodinu. Jari Kurri předpokládá, že se na start postaví zhruba dvě desítky dvojic.

V neděli bude seriál závodů pokračovat v nedalekém Klášterci nad Orlicí. Zde bude navíc vložený závod jezdců s licencí C. Závod se bude konat na trati s nejdelší historií v pořádaní mistrovských závodů motoskijöringu v České republice. Přejímka posádek bude probíhat od 8.00 do 10.00. V 11.30 pak bude zahájen trénink. Finále je plánováno na 14.30 a vyhlášení výsledků na 16.00. Inovací pro letošní ročník kláštereckých závodů je vložený závod jezdců s licencí C. „Tuto jednorázovou licenci je možné získat i přímo na místě. Věříme, že si diváci odnesou příjemný zážitek z atraktivních závodů a zachovají nám svoji přízeň, bohatě dokázanou v minulých ročnících,“ uvedl Patrik Šroler z pořádajícího týmu. Trať je letos připravená technicky náročná, nechybí skok, dlouhá rovina ani ostré zatáčky.

„Účast přislíbila celá motoskijöringová špička v republice i špička hobby jezdců. V jednání je také účast rakouských a slovenských posádek,“ dodal Šroler.