Závod bude vyvrcholením letošní sezony Mezinárodního mistrovství České republiky, převážná většina jezdců však bude sbírat body do seriálu Liqui Moly Berg Cup.

Do závodu bylo podáno více než 140 přihlášek, ovšem časový harmonogram je neúprosný a do samotného závodního klání bude přijato maximálně 120 vozů. Důvodem je samozřejmě časový plán závodu, kdy pořadatel vychází ze zkušeností let minulých, kde praxe dala jasně najevo, že horní hranice počtu vozů pro to, aby se „stíhalo“ je 120. Taktéž parkoviště závodních vozů není neomezené a protože s každým rokem velikost zázemí jezdců roste, nebylo by možné udržet prostory průjezdné.

Ve startovním poli budou moci diváci zhlédnout nejen upravené klasické cestovní vozy, ale i formulové a kopcové speciály. Za zmínku jistě stojí – pro milovníky rallye – přítomnost dvou vozů specifikace WRC: Igor Drotár se Škodou Fabia WRC a Jiří Špalek s vozem Mitsubishi Lancer WRC 05.

Bitva o přední příčky v absolutním pořadí bude jistě veliká, protože o letošním absolutním mistru ČR není zatím rozhodnuto. Právě Laudon by měl definitivně ukázat, kdo z jezdců je v letošním roce ten nejlepší.

Vstupné je stanoveno na 60 korun za den, případně je možné zakoupit víkendové vstupné v ceně 100 korun. V sobotu i v neděli se motory do tréninku rozezní s úderem osmé hodiny ranní.

(tz)