Počasí běžcům a běžkyním valně nepřálo, závodilo se v chladu a dešti, vytyčený okruh byl kluzký a po účastníky velice náročný. To však atlety rozhodně neodradilo, na startovní čáru se jich v šesti medailových bězích postavili bezmála šest stovek ze 125 atletických klubů a oddílu z celé republiky, což jen svědčí o prestiži tohoto šampionátu.

Mladší žáci závodili na dvoukilometrové trase. Mezi chlapci doběhl za vítězným Filipem Drdou (AC Turnov) a druhým Maximem Strangmüllerem (ZŠ Jeseniova Praha) na třetím místě v čase 7:37 min. poněkud překvapivě, ale po výborném výkonu zaslouženě Maxim Jůza z TJ Jiskra Litomyšl. Děvčatům kralovala Veronika Formanová (TJ Žďár nad Sázavou) před Karolínou Bicanovou (TJ VS Tábor) a Adélou Houdkovou (ASK Dipoli).

Na starší žactvo čekala tříkilometrová běžecká porce. Zlatou medaili si na krk pověsila Lucie Morávková (TJ Jiskra Ústí nad Orlicí) v čase 12:16, když za svými zády nechala více než stovku soupeřek. Cílem proběhla po takticky skvěle zvládnutém běhu nikým neohrožovaná s bezpečným náskokem. Za ní doběhly atletky AC TEPO Kladno Marie Mikulíková a Tereza Ricci. Mistrovský závod žáků si podmanil Ondřej Špiroch (TJ Baník Stříbro), na stupních vítězů ho doplnili Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) a Jakub Pietrula (ASK Dipoli).

Dorostenky absolvovaly rovněž trať o délce tří kilometrů a o východočeské zastoupení na „bedně“ se postaraly stříbrná Edita Pozlerová (Hvězda Pardubice, 12:09) a bronzová Petra Havlová (TJ Maratonstav Úpice, 12:15). Vyhrála Adéla Štefanová (TJ Sokol České Budějovice). Hlavní závod dorostenců na čtyři kilometry vyhrál favorizovaný Daniel Marák reprezentující SKP Nymburk, druhý doběhl Antonín Kinšt (TJ Nová Včelnice) a třetí Adam Červinka (TJ Sokol Velké Meziříčí).