Osmadvacetiletý biatlonista střílel bezchybně a cílem projel v osmém nejrychlejším čase. Nejlepšího výsledku v sezoně dosáhl celkově 18. Michal Šlesingr. Do dnešního stíhacího závodu postoupil ještě z 50. pozice Zdeněk Vítek. Tomáš Krupčík obsadil 67. místo a Lukáš Kristejn doběhl při své letošní premiéře ve Světovém poháru 79. Sprinterský závod vyhrál domácí Jakov Fak o osm desetin sekundy před Emilem Hegle Svendsenem z Norska, třetí skončil Francouz Martin Fourcade.

Moravec míří do „masáku"

Ondřej Moravec ukázal, jak se bojuje o možnost účasti v závodě s hromadným startem. Ve Světovém poháru poskočil z nepostupové 27. pozice na postupovou 23. příčku. Nyní má navíc velkou naději si eventuálně zajistit postup ještě mezi pěti nejlepšími v rámci III. kola Světového poháru. Na to však rodák z Letohradu zatím nemyslí.
„Teď jsem moc rád, jak super mi to vyšlo střelecky. Určitě mi pomohlo i to, že do Pokljuky jezdíme často za přípravou a víme, jak se tady chová vítr," řekl po závodě biatlonista, jehož maximem je čtvrté místo ze Světového poháru v Chanty–Mansijsku během sezony 2007/2008. „Myslím ale, že dnešní výsledek se mu vyrovná, tehdy jsem totiž měl na vítěze větší ztrátu než dnes."
Jak se přiznal, tak na trati se spíše trápil. „Překvapila mě ztráta, jakou jsem nabral po prvním kole. Na druhou stranu jsem měl stále trochu rezervu, protože tady v Pokljuce jsou tratě hodně zrádné," hodnotil Moravec.
Jejich nadmořská výška se pohybuje mezi 1400 – 1500 metry a náročný profil připomíná motokros. „Člověk tady může vytuhnout hodně rychle, a pak sotva přeleze kopec," dodal rodák z Letohradu.  (tjh, bed)