Mladší dorost Letohradu ve čtvrtfinále vyřadil Bulldogs Brno, v semifinále si poradil s Alpiqem Kladno, ale v souboji o metu nejvyšší už na soupeře nestačil.

V prvních dvou utkáních na domácím hřišti prohráli Letohradští vždy o maličko a stejně tomu bylo i v sobotu v Ústí nad Labem.

SK OEZ Testa Letohrad je tedy vicemistrem extraligy mladšího dorostu!

SK OEZ Testa Letohrad – ELBA Franklin Ústí nad Labem 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Oba týmy nastoupily do finálových utkání s našlapanou soupiskou a diváci v Letohradu viděli první gól už v páté minutě, kdy vyloučení hostujícího Baránka využil kapitán Radek Bečvář – 1:0. Hubené jednobrankové vedení Letohradu vydrželo přes celou druhou třetinu až do 41. minuty zápasu, kdy Tichého v brance Letohradu překonal hostující Červinka – 1:1. Po minutě se však skóre měnilo znovu, když se znovu za záda Tichého trefil Navarra – 1:2. Letohradští přes úpornou snahu nedokázali jednobrankové manko dotáhnout a nakonec prohráli první zápas 1:2.

Branky a asistence: 4:52 PP Bečvář (Krejsa) – 40:33 Červinka, 41:39 Navarra (Patzelt, Andres). Vyloučení: 5:5, využití: 1:0, střely: 19:26. Rozhodčí: H. Řezníček, R.  Havelka.

SK OEZ Testa Letohrad – ELBA Franklin Ústí nad Labem  3:4 ss (0:0, 1:1, 2:2, 0:0 – 0:1)

Druhý zápas začal bezbrankovou první třetinou, kde hosté domácí tým přestříleli 11:6. Ve 26. minutě otevřel účet zápasu kapitán hostí Sedláček, po minutě už to ale bylo 1:1 po gólu Jirky Krejsy.

V úvodu třetí třetiny hosté zvyšovali na 2:1 ve svůj prospěch gólem Andrese, Letohradu se podařilo srovnat až na konci 40. minuty, kdy přesilovku po vyloučení Baránka využil Martin Švanda – 2:2. Po chvilce si ale hosté vedení vybojovali zpět – faul Stárka potrestal Staněk – 2:3. Minutu a čtvrt před koncem ale Letohradští dokázali srovnat gólem Jan Böhma a poslat tak zápas do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení ale nerozhodlo, a tak následovala samostatná střílení, kde byli úspěšnější hosté, když rozhodující nájezd proměnil Červinka.

Branky a asistence: 26:18 Krejsa (Bečvář, Švanda), 39:47 PP Švanda (Král, Bečvář), 43:47 Böhm (Bečvář, Švanda) – 25:10 Sedláček (Navarra), 31:47 Andres (Řídel), 41:26 PP Staněk, rozhodující SN Červinka. Vyloučení: 5:7, využití: 1:1, střely: 31:34. Rozhodčí: Polášek, Šprincl .

Filip Červinka, asistent trenéra Letohradu: „První utkání shrnu stručně. První dvě třetiny jsme drželi těsný náskok. Byla to celkem vyrovnaná hra, ale opět naši hráči vůbec nestříleli a soustředili se na posměšky a neustálé provokování hokejistů ze soupeřových řad. Je to smutné, ale toho si nesmíme všímat. Bohužel přišel ve třetí třetině pro mě absolutně nepochopitelný herní výpadek a soupeř po neuvěřitelném tlaku zaslouženě vyhrál, i když dosáhl branky nohou. Nedělní utkání přineslo jinou podívanou. Kluci zlepšili všechny činnosti, jak střelbu, tak skvělé bránění při hře pět na pět a nereagování na posměšky a provokování. Byl to opět vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, bohužel soupeř dal všechny tři branky z přesilovek, které zvládá výborně. Prodloužení přineslo hodně příležitostí na skórování, bohužel se žádná neuchytila a přišly nájezdy, které jsou loterie, a ta lépe vyšla hostům. Ověřili jsme si, že se s tak těžkým soupeřem, jako bezpochyby Ústí je, dá hrát a musíme makat do poslední chvíle. Prohrál ten, kdo to předem vzdal!!!"

A právě s těmito slovy odjeli uplynulou sobotu mladší dorostenci do Ústí nad Labem. Jejich zápas začínal v 16 hodin a už od začátku sliboval velkou bitvu. Letohradští se ale museli obejít bez svého tahouna Jirky Krejsy, který bojuje s nepříjemnou nemocí.

ELBA Franklin Ústí nad Labem – SK OEZ Testa Letohrad 4:3 ss (1:1, 0:1, 2:1, 1:0)

I v tomto zápase muselo rozhodnout prodloužení. Už v páté minutě se nejprve domácí Ústečtí ujali vedení po gólu Patzelta, už po šestnácti vteřinách to ale bylo 1:1, když se po souhře s Radkem Bečvářem trefil Martin Švanda. Po druhé třetině Letohrad vedl 2:1 – ve 22. minutě proměnil svou příležitost ve vedoucí gól Jan Doležal. Ve 34. minutě ale ve vlastním oslabení při výhodě vstřelil srovnávací branku Sedláček. Letohradští sice po minutě reagovali gólem Martina Švandy, chvilku před sirénou signalizující změnu stran ale na 3:3 srovnal Staněk. Zápas tak znovu došel až do prodloužení, kde se na gól čekalo až do 53. minuty, kdy souhru s Patzeltem ve vítězný gól přetavil Řídel.
Ústí nad Labem se tak stalo  mistrem extraligy mladšího dorostu a Letohradu patří krásné druhé místo, které hráčům budiž odměnou za vydřenou sezonu.

Branky a asistence: 4:34 Patzelt (Řídel), 33:26 Sedláček, 37:15 Staněk (Patzelt), 52:27 Řídel (Patzelt) – 4:50 Švanda (Bečvář), 21:27 Doležal (Bečvář, Švanda), 34:53 Švanda (Adamec). Vyloučení: 2:2, bez využití, střely: 40:22. Rozhodčí: Žižka, Žák.
Sestava Letohradu: Jiří Tichý, Ondřej Dostál – Adam Král, Lukáš Anýž, Radek Bečvář, Jiří Krejsa, Martin Švanda, Radoslav Stárek, Martin Adamec, Jaroslav Horák, Filip Lebduška, Jan Böhm, Jan Doležal, Lukáš Bílý, Ladislav Matyáš, David Janďourek, David Derka, Jakub Cvejn, Tomáš Jakeš, Jakub Sudík.