Organizátoři ze Ski klubu Ústí nad Orlicí se těší na plnohodnotný ročník poté, co před rokem museli celou akci „odpískat“ kvůli absenci sněhu. V letošním roce jsou na tom v tomhle směru o poznání lépe. „Sněhu je na svazu v současné době dostatek a konání závodu není ohroženo,“ informoval předseda organizačního výboru 62. Skiinterkriteria Luboš Bäuchel.

Pardubičtí hokejisté vítězí po dalším venkovním obratu. Tentokrát v Českých Budějovicích.
Dynamo navléklo na venkovní šňůru výher osmý přívěsek. A znovu po obratu

Na startu se ve dvou věkových kategoriích představí celkem okolo 150 sjezdařů a sjezdařek. „Přihlášeno máme šestnáct reprezentačních výběrů, což je myslím docela dobré číslo. Mezi nimi jsou například i závodnici z Chile, Kyrgyzstánu nebo Mongolska. Co nás hodně mrzí, je skutečnost, že se v letošním roce nepřihlásili Slováci, kteří přitom patřili k tradičním a úspěšným účastníkům našeho závodu. Nicméně je možné, že se nakonec někteří slovenští závodnici objeví, ale to se potvrdí teprve při prezentaci,“ informoval Bäuchel.

62. Skiinterkriterium
Čtvrtek 25. ledna
18.00: zahajovací ceremoniál
Pátek 26. ledna
9.00: obří slalom 1. kolo
12.10: obří slalom 2. kolo
Sobota 27. ledna
9.00: slalom 1. kolo
12.50: slalom 2. kolo

Dvoudenní program zůstává beze změny. Pátek bude patřit obřímu slalomu, v sobotu se bude závodit mezi brankami ve slalomu. Slavnostní zahájení 62. ročníku s nástupem všech výprav a doprovodným programu se koná ve čtvrtek od 18 hodin přímo v areálu sjezdovky v Říčkách.

Ve více než šesti dekádách historie závodu se na svahu v Říčkách proháněla celá řada budoucích českých i světových hvězd sjezdového lyžování. Za všechny jmenujme Ester Ledeckou, Šárku Strachovou, Veroniku Zuzulovou, Petru Vlhovou, Andrease Sandera, Ondřeje Banka, sourozence Kosteličovy a další.

Pořadatelé dělají všechno pro to, aby úctyhodnou tradici tohoto lyžařského klání udrželi. „Rozpočet závod se blíží k jednomu a půl milionu korun, takže to skutečně není legrace. Proto bych rád i touto cestou poděkoval všem partnerům závodu, bez jejichž podpory bychom se neobešli,“ dodal Luboš Bäuchel.