Č. Třebová – Letohrad 6 : 0
Domácí do úvodního utkání nasadili extraligové dorostence posílené o Tlapáka a Tomše z týmu mužů, kteří nahradili hráče na dovolené. Soupeř ještě ráno přemýšlel, že utkání skrečuje, a dorazil pouze s devíti hráči. Jedním z nich byla Věra Podhájecká, která si díky velmi malému počtu žen v hokejbale říká svou účastí o možnost boje o reprezentační dres pro připravující se MS příští rok v Bratislavě.

Mladí kohouti se do soupeře zakousli hned od úvodního vhazování a čekali, jak dlouho soupeř vydrží s dechem. Ten jim došel okolo 12. minuty, kdy se poprvé do listiny střelců zapsal palič Jílek s přispěním Štěpána Švece. Za půl minuty to bylo už 2:0 pro domácí, když se při přesilovce do černého trefil starší ze Šveců – Matěj po ukázkové spolupráci s Michaelem Mrštným. Tato dvojice si na sklonku 14. minuty vyměnila role a vyčerpaného soupeře dorazila třetí brankou v síti letohradského Nováka.

Do druhé části šli hosté s cílem více neinkasovat a přeřadili svůj výkon do nouzového režimu, kdy kouskovali hru za každou cenu. Několikrát však vystrčili své růžky, když mladí kohouti zapomněli na zdaní vrátka, a tak několikrát při brejkových akcích vynikl navrátivší se brankář Mazal.
Hrstka diváků v druhé části čekala na branku až do třicáté minuty, kdy svěřenci trenéra Jebouska podruhé využili přesilovou hru díky přesné trefě Vostrčila.
Závěrečné dějství přineslo ještě dvě branky v síti hostí, kdy nejdříve skóroval dorostenec z B týmu David Mrštný, kterému servíroval zkušeně Martin Tomeš. Brankovou tečku v utkáním udělal Jirásek.

Dorostenci tak sehráli první přípravné utkání před tím, než 11. září zahájí svou extraligovou účast v soutěži.

Č. Třebová – Svitavy 3 : 2
Tentokrát domácí postavili tým mužů doplněný o dorostence, kteří již měli jeden zápas v nohách. Utkání začalo velmi nervózně. Nejdříve se začala plnit trestná lavice a následně i kolonka střelců. První branku za domácí vsítil v polovině páté minuty Lukáš Deml, když po přihrávce Lustyka využil výhodu přesilové hry. Druhou branku za minutu, opět při přesilovce, přidal Tomeš s přispěním nováčka v mužských službách Šmolky. Svitavští v osmé minutě opláceli stejnou mincí – využili početní převahu a snížili na rozdíl jediné branky.

V druhé části se opět plnila trestná lavice, tentokrát už přibyly i vyšší osobní tresty, a to na obou stranách. Některé horké hlavy šly i předčasně do kabin. Hned v úvodní minutě využívali další přesilovou hru díky Lustykovi domácí, a v závěru třetiny opět snížil svitavský soupeř na 3:2.
Jak se nakonec ukázalo, byl to přes neskutečnou bitvu plnou zákeřných zákroků stav konečný.

Zápis o utkání se plnil jen v kolonce trestů, kdy opět domácí zvítězili za poslední dějství 10 : 8 a v celkovém součtu 20 : 19.

JAROSLAV BADZIK