„Začali jsme skvěle, během úvodních okamžiků jsme si vytvořili pět kvalitních šancí,“ chválil za start do utkání chrudimský trenér Felipe Conde. ERA-PACK po gólech Bagatiniho a Slováčka vedl 2:0, ale to bylo vše. „Přišla ztráta koncentrace, vyrobili jsme spoustu chyb,“ řekl Conde, ale dodal: „I přesto, že jsme neodehráli dobré utkání, je naše vítězství zasloužené.“ Autor druhé branky Matěj Slováček dodal: „Snažili jsme se poctivě bránit. Litoměřice měly pouze náznaky šancí, ubránili jsme je poměrně v klidu.“

Chrudim vede ligu s plným ziskem devíti bodů, ale už se soustředí na boje v základní skupině Ligy mistrů, které se konají v srbském Kragujevaci na začátku října. Cílem českého mistra je postup, proto tomu uzpůsobil přípravu. „Po pauze jsem z týmu cítil únavu, což je pochopitelné vzhledem k náročnému tréninku před Ligou mistrů. Před odjezdem do Srbska nás čeká ještě jeden ligový zápas a my ho využijeme jako šanci vyzkoušet si v praxi věci, na kterých pracujeme,“ popsal Conde.

Ani Slováčka předvedená hra nerozhodila. „Výkon nebyl optimální, ale vyhráli jsme, a to se počítá. Na Ligu mistrů jsme dobře kondičně připraveni, stačí doladit detaily do obrany a věřím, že to přinese úspěch,“ řekl.

Chrudim se v pondělí utká v lize s Českou Lípou a o týden později už vyrazí na Ligu mistrů do Srbska, kde se kromě domácího Kragujevacu utká ještě se španělským mistrem a obhájcem titulu Interem Movistar, třetím soupeřem je ukrajinský tým MFC Cherson. Postupují tři nejlepší.

Utkání Litoměřice vs. Chrudim
Rychlé vedení a hektický závěr. Chrudim uhájila těsný náskok

Petr Dejnožka