V sobotu se jelo 3. kolo mistrovství České republiky a v neděli Pohár České republiky. Po oba dva dny se závodů účastnilo na devět desítek závodníků z týmů z celé republiky.

Na Andrlově chlumu čekala závodníky 510 metrů dlouhá slalomová trať. Mezi účastníky nechyběli ani závodnice z domácího týmu Autoklubu Ústí nad Orlicí a jeden závodník z M+T MINIKÁR KLUB. V kategorii M3D to byla Tereza Brožková a Lucie Brožková a v kategorii M5 Tomáš Voleský.

Obě „pilotky“ si to rozdávaly na trati hlavně mezi sebou. V konkurenci dalších dvou závodnic se na třetí pozici umístila Lucie Brožková a Tereza Brožková skončila čtvrtá. V mužské kategorii M5 obsadil Tomáš Voleský 13. příčku z devětadvaceti účastníků.

Slalomové minikáry jsou jednomístná, dvoustopá, čtyřkolová vozidla, pohybující se pouze silou gravitace. Závodníci jsou rozděleni do šesti věkových kategorií. V nejnižší kategorii M1 startují děti ve věku 4-8 let. Další kategorie jsou členěny zhruba po čtyřech letech, takže dospělí jezdci od 21 let výše obsazují nejstarší kategorii M5.