Od minulého čtvrtku je však už bez horečky a v neděli absolvoval první trénink – klidovou střelbu v letohradském areálu v Šedivském lomu. Jisté v tuto chvíli je, že se nepostaví na start úvodní disciplíny Světového poháru, což je závod smíšených štafet ve švédském Oestersundu. Loni tam pomohl českému týmu ke třetímu místu.
„Pátý den jsem bez teplot, a to mi určitě pozvedlo náladu," říká s úlevou v hlase Michal. „V pondělí jsem si už dal i druhý trénink. Opět to byla klidová střelba a navíc jsem zkusil aktivovat tělo jízdou na kolečkových lyžích."
Je v neustálém kontaktu s trenérem týmu mužů Ondřejem Rybářem, ale do Skandinávie podle vlastních slov nespěchá. „Původně jsem chtěl letět co nejdříve. Ale můj trénink bude stejně postupný a navíc přístup na tratě bude v Oestersundu kvůli Světovému poháru omezený. Tím, že si prodloužím pobyt doma, nic nezkazím. V Letohradu mám perfektní zázemí," dodal. A navíc si člen SKP Kornspitz Jablonec před startem dlouhé a náročné sezony prodlouží pobyt v okruhu svých nejbližších.
Na sever Evropy odletí zřejmě v pátek 22. listopadu společně s družstvem žen – Jitkou Landovou, Barborou Tomešovou a Veronikou Vítkovou. „Až na místě se ukáže, budu-li startovat i ve druhé části prvního kola Světového poháru. Raději si však dám ještě týden pauzu, než bych měl další týdny marodit," má jasno. „Prostě tomu nechávám volný průběh," řekla na závěr biatlonová medailová naděje pro olympiádu v Soči.

(tjh)