Na startu mezi více než pěti stovkami účastníků bylo šest členů klubu Iscarex Česká Třebová a rovněž i běžci z ústecké Jiskry.
Rozsáhlý přírodní areál byl pro „přespolák" jako stvořený. Jako první se do závodu pustil v mladších žácích Dominik Vebr (47. místo), který sbíral své první zkušenosti ve velkém závodu.
Na šestikilometrové trati, jež čekala na ženy, si slušně vedla Adéla Stránská (11. místo). Muži měli trasu ještě o čtyři kilometry delší. Filip Záveský doběhl jako osmý, Ladislav Kučera jedenáctý a Michal Horáček uzavíral první patnáctku.
Největší úspěch však teprve přišel. Tradičně se o něj postarala nejlepší českotřebovská běžkyně Michaela Stránská v kategorii juniorek (na snímku). V cíli čtyřkilometrové trati, kterou zvládla za 15 minut 20 sekund, byla o 27 sekund rychlejší než její nejbližší pronásledovatelka a suverénně si doběhla pro mistrovský titul.
Pod vedením trenéra Vencla se vydali na český šampionát i dorostenci Jiskry Ústí nad Orlicí. Nejlepším z nich byl Patrik Vebr, jenž skončil na vynikajícím šestém místě. Mlynář (11.) a Kačerovský (16.) se do elitní desítky celkového pořadí nedostali.

(bed, str)