Ani letos nebyla nouze o účastníky z řad volejbalových hráčů a hráček všech věkových kategorií. Sečteno - podtrženo, v České Třebové se sešlo 64 dívek a 44 chlapců, aby zdokonalovali své dovednosti pod vedením špičkových lektorů. Organizačně vyšlo vše na jedničku a hlavně vyšlo opět počasí.

Pro letošní rok byla možnost účasti dětí na kempu i formou příměstského tábora, který využila početná skupina.

Že je kemp otevřen všem zájemcům nehledě na věk, dokazuji i čísla. Nejmladšímu účastníkovi bylo pět let a nejstaršímu 69 let. Frekventanti jsou nejenom z České republiky, z České Třebové a okolí, ale již tradičně jsou zastoupeny svoji účastí i další země - Polsko, Slovensko, Rakousko. „Jako každý rok jsou účastníci rozděleni do skupin podle věku a výkonnosti. Trénuje se dvoufázově, tedy dopoledne a odpoledne, večer jsou pak pro účastníky připraveny turnaje jak na antuce, tak i na trávě. Družstva pro večerní turnaje byla sestavena tak, aby je tvořili hráči a hráčky z odlišných tréninkových skupin,“ vysvětluje Jiří Kouba.

Žádná procházka

O volejbalisty se starali zkušení trenéři, kteří nedali svým „žákům“ nic zadarmo. Ti na sobě po celou dobu konání kempu tvrdě pracovali a pečlivě vnímali pokyny. Vrcholem bylo utkání lektorů s „frekventanty“, ale ani letos se jim nepodařilo své „nadřízené“ porazit. „Na jednom tréninku, kterému jsem přihlížel, vidím trénovat Evu Brodyovou, která si svoji přirozenou autoritou získala dívky věku patnácti let, a z vedlejších kurtů se ozývají pokyny od Jirky Šillera, Pavla Starého, Jardy Emmera a děti tyto pokyny hltají a snaží se je bezchybně provést. Tahákem pro kluky bylo trénování pod vedením Zdeňka Šmejkala, Dariuse Luxe a Tomáše Zedníka. Sledoval jsem i několik tréninků manželů Fabikovičových z Břeclavi, kteří nápaditě pracovali s nejmladší věkovou skupinou dětí z třetích a čtvrtých tříd základních škol. Vše pod taktovkou hlavního pořadatele a metodika kempu Luboše Vašiny fungovalo jako dobře namazaný stroj. Všichni se výborně bavili a ještě se navíc něčemu novému přiučili,“ podělil se o dojmy Kouba.

Česká Třebová opět pořádala mezinárodní volejbalový kemp.Zdroj: archiv pořadatelů

Trenérský štáb

Darius Lux: trenér nejvyšší polské soutěže „Plus ligy“, reprezentační trenér akademiků Polska.

Zdeněk Šmejkal: bývalý reprezentační trenér a extraligový trenér týmu Ostravy.

Jiří Šiller: bývalý reprezentační trenér a současný reprezentační trenér Rakouska, extraligový trenér Vídně.

Luboš Vašina: bývalý reprezentační trenér a manažer, současný trenér akademické reprezentace ČR a extraligový trenér VK Ostrava.

Eva Brodyová: reprezentační trenérka Rakouska a extraligová trenérka Klagenfurtu, uznávaný metodik FIVB.

Tomáš Zedník: bývalý reprezentační manažer, manažer a trenér extraligové Ostravy.

Florian Floo: extraligový trenér rakouského Linze.

Jaroslav Emmer: mládežnický extraligový trenér Jihostroje České Budějovice.

Lenka Fabikovičová: reprezentační trenérka lvíčat a trenérka mládeže z Břeclavi.

Pavel Starý: bývalý extraligový hráč a dnes trenér mládeže.

Vlasta Fabikovič: bývalý extraligový hráč, trenér mládeže v Břeclavi.

Petr Skála: bývalý dlouholetý ligový hráč.

Jakub Karásek: extraligový hráč (mistr ČR) VK Ostrava a mládežnický extraligový trenér.