Z důvodu rekonstrukce budovy a areálu gymnázia se akce přesouvá na parkoviště u zimního stadionu Na Skalce, kam se opět sjedou streetballisté z různých koutů České republiky, ale i zahraničí. Začíná se v 10 hodin.

Přispějí na koupelnu

„Celý den tradičně nabídne bohatý doprovodný program a velký dětský den se spoustou sportovních aktivit! Děti za své snažení získají odměnu, proto neváhejte a dorazte s nimi zasportovat,“ láká organizátor Marek Trejtnar s tím, že diváci se mohou těšit na tři individuální soutěže, ve smečování, střelbě trojek a o nejkurióznější koš. „Připraveny budou také dvě exhibiční vystoupení. Kdyby pršelo, akce se přesune na zimní stadion,“ přidává důležitou informaci.

Memoriál je spojen s velkou charitativní akcí, na které organizátoři spolupracují se spolkem Za jeden provaz. „Rozhodli jsme se uspořádat veřejnou sbírku Za jeden provaz pro Verunku, která je věnována Verunce Šrámkové z Kozlova. Verunka je čtrnáctiletá slečna s mentálním handicapem a nutně s maminkou potřebují bezbariérovou koupelnu,“ uvádí Marek Trejtnar. Kdokoli může přispět buď na Memoriálu, pokladnička bude i na akcích Kulturního centra, nebo prostřednictvím transparentního účtu 2201450111/2010. „Sbírku slavnostně ukončíme 6. října na 4. Benefičním notování v Národním domě v České Třebové,“ doplňuje Trejtnar.

Partners Streetball Cup - Memoriál Mistra Jana Husa v České Třebové.
Streetball Cup v České Třebové