Suverénní představení. O tom, že Chrudim kráčí za prvenstvím v základní části 1. Futsalové ligy, nemůže již být pochyb. To potvrdili svěřenci trenéra Alecia na domácí půdě proti Mělníku. Jedenáctibrankové vítězství se rodilo poměrně snadno již od úvodních minut. Skóre totiž z dorážky otevřel Vincenzo již ve třetí minutě zápasu. Soupeř se následně držel chvíli až minuty klidu ukončila úspěšná rána Davida Drozda. Ta také rozběhla gólostroj, který se v prvním poločase zastavil na skóre 4:0.

Druhá půle vyšla Chrudimským ještě lépe. Za zmínku však stojí především hattrick Vincenza, který se tak velkou měrou podepsal pod vítězství 11:0 nad nepříjemným soupeřem z Mělníka.

Denis Holub (u míče) se stal nejlepším hráčem celého finálového dne a zároveň se s 22 brankami stal nejlepším střelcem celého ročníku Juniorské ligy futsalu.
Titul si z Final four odnáší Slavia. Chrudim vybojovala bronzové medaile

„Jsme spokojeni s předvedenou hrou, samozřejmě tam byly chybičky, ale s tím se musí počítat. Navíc dobrá nula vzadu, dali jsme dost branek, takže můžeme být spokojení. Zápas dopadl tak, jak jsme chtěli," hodnotil střetnutí spokojený David Drozd, který se dvakrát střelecky prosadil a jednou asistoval u branky svého bratra Pavla.

„Do zápasu jsme jeli s tím, že se chceme poprat o co nejlepší výsledek a odjet se ctí. Vytvořili jsme si spoustu slibných šancí, ale bohužel jsme žádné neproměnili narozdíl od Chrudimi. Nejde nám nic vytknout za bojovnost, ačkoliv tomu výsledek neodpovídá. Věřím, že když takhle zabojujeme v dalším zápase, tak se nám podaří už konečně zvítězit," burcuje své spoluhráče Lukáš Lehner z Mělníka.

FK Chrudim - SK Olympik Mělník (4:0)

Branky: 3. Vincenzo (André), 14. D. Drozd (P. Drozd), 16. D. Drozd, (Max), 19. Igor (Vincenzo), 22. Vincenzo (Everton), 26. P. Drozd (D. Drozd), 30. Everton (André), 30. Slováček (Everton), 31. Igor (Slováček), 40. Vincenzo (Záruba), 40. André (Javorski). FK Chrudim: Victor (34. Javorski) – Everton, Max, André, Vincenzo – Záruba, Slováček, D. Drozd, P. Drozd, Igor, Mareš, Krotil, Stránský. SK Olympik Mělník: Tarr (od 12. Bukhvak, Bouška) - Abrham, Chalupa, Vokoun, Machytka – Lehner, Ježek, J. Sváta, M. Sváta.