Atletka ZDEŇKA SEIDLOVÁ (18) poskytla Deníku rozhovor po vyhlášení nejúspěšnějších sportovců. Zvítězila v kategorii juniorů. „Je to pro mě velké překvapení," uvedla členka české štafety na 4 x 400 metrů na halovém mistrovství Evropy.
Závěr loňského roku si zpestřila soustředěním na Tenerife, kde ladila formu na halovou a nadcházející letní sezonu.

Představovala jste si, že byste mohla anketu v juniorské kategorii vyhrát?
Abych byla upřímná, tak ne. Já jsem nad tím letos moc nepřemýšlela. Až když jsme přijeli do Ústí nad Orlicí, tak mi trenér povídal, že je tam hodně úspěšných sportovců. Pročítala jsem si to a konkurence byla skutečně obrovská. Navíc všichni nominovaní byli velmi úspěšní. Čekala jsem, že budu někde níže. Bylo stále divné, že ještě pořád nebylo moje jméno vyhlášeno. Když pak vyhlásili Míšu Stránskou jako druhou, tak jsem znervózněla a trochu se mi rozklepala kolena. Je to pro mě velké překvapení.

Přiznáváte, že jste byla nervózní. Radek Šilhan vás napínal, že?
(Směje se). Hrozně.

Co se vám v tu dobu honilo hlavou?
Abych nespadla, až půjdu na pódium. A abych zvládla poděkovat a dobře odpovědět na otázky. Já nejsem zrovna dobrý řečník (směje se).

Na jevišti to tak nepůsobilo?
To jsem ráda, ale trpěla jsem (směje se).

Loni čtvrté místo, nyní skok na pozici nejvyšší. Jaký je to pocit?
Je to hrozně příjemné. Navíc, když ta konkurence byla tak velká. Nečekala jsem to.

Je to částečně i bonbónek. Sesadila jste z prvního místa přítele Martina Viktorina. Co jste mu říkala?
My si to mezi sebou střídáme. Předloni jsem byla lepší já, vloni Martin, letos zase já. Pogratuloval mi. Maličko jsem čekala, že by mohl být přede mnou, ale nevěděli jsme. Samozřejmě si to navzájem přejeme a bereme to společně. V tomto směru je to mezi námi v pohodě.

Vizitka 2015
• Narozena 2. dubna 1997
• V roce 2015 startovala na HME v Praze a byla čtvrtá se štafetou, se kterou poté vybojovala vítězství na Evropském poháru v Heraklionu.
• Na evropském šampionátu juniorů 7. místo. Zároveň stlačila svůj čas poprvé v kariéře pod 54 sekund.
• Na českých mistrovstvích vítězkou na trati 400 metrů v juniorkách a byla třetí mezi dospělými.
• Pomohla družstvu AC V. Mýto na MČR družstev k 5. místu.

Sázka o večeři neproběhla?
Letos ne. Většinou je to tak, že se dohadujeme. Jeden říká, že bude lepší ten druhý a naopak. Oba si úspěchy přejeme, nesázíme se (usmívá se).

Čekají vás první testy v hale. Těšíte se, až si poměříte síly s ostatními?
Půjdeme do toho z plného tréninku a k tomu ještě na netradičních tratích. Já půjdu tři sta metrů a sto padesát metrů. Jsem opravdu zvědavá, jak na tom jsem. Těším se, konečně budu moci závodit. Mám to ráda a halu rovněž. V hale je to více kontaktnější, tím že je to dvoustovkový ovál, takže ano, těším se.

S Martinou Homolovou, kolegyní z týmu jste absolvovaly soustředění na Tenerife, kde jste obě makaly na doraz?
Trénovaly jsme opravdu hodně. Byly jsme rády, že jsme tam byly. Obě jsme tam odjížděly po zranění, protože já jsem po zranění kotníku a Martinu trápila klenba. Vše se rozběhalo, teplo působilo na tělo dobře. Odtrénovaly jsme vše. Teď doufáme, že se to odrazí v závodech.