První překážkou ve skupině byl slovenský celek Young Angels Košice (ženy tohoto celku pravidelně nastupují v Eurolize). Ústí nemělo v utkání nejmenší problém a rozdrtilo svého soupeře 84:4, když nejvíce bodů zaznamenali Suchomel 14, Rohlenová 14 a Čerebová 12. Z počátku sice byla vidět nervozita, ale postupem času už nebylo co řešit.

1. HB Basket
2. Basket Slovanka
3. Sokol Hradec Králové
4. Spišská Nová Ves (SR)
5. BK Ústí nad Orlicí
6. SK Renocar Podolí
7. BA Sparta
8. BK Kara Trutnov
9. Basket Říčany
10. Porg Praha
11. BK Prosek
12. BK Brandýs A
13. Young Angels Košice (SR)
14. BK Brandýs B

Druhý den nastoupili Ústečtí proti Říčanům. V utkání se projevila značně nepřesná koncovka, ale zápas přesto skončil výhrou Ústí 30:11. Nejvíce bodů si připsali Hegrová 11, Suchomel 10 a Kolářová 3.
O vítězství ve skupině se tým utkal s pražskou Slovankou. Šlo především o to vyhnout se ve čtvrtfinále nejlepšímu pražskému dívčímu oddílu HB basket. Po velmi vyrovnaném prvním poločase přišla v závěru duelu nervy drásající koncovka. Ústečtí prohráli o čtyři body 28:32 (Hegrová 10, Rohlenová 4, Kovářová 4, Cifrainová 4) a ve čtvrtfinále tak čekal nejtěžší možný soupeř.

Čtvrtfinále: BK Ústí n. O. – HB basket Praha 6:49. Body: Hegrová 2, Suchomel 2, Rohlenová 1, Dvořáková 1.
Ústí týmu, který skončil na třetím místě na mistrovství republiky, nestačilo. Hráčky pražského celku převyšovaly své soupeřky nejen vzrůstem, ale hlavně svými dovednostmi. První tři čtvrtiny byly ze strany Ústí ještě slušné (4:26), ale poslední čtvrtina už byla zcela v režii Pražanek. Jen pro zajímavost hráčky HB basket trénují čtyřikrát týdně. Ústí tak čekaly konečné boje o 5. – 8. místo.
Zde se Ústí utkalo s týmem Kara Trutnov. Trutnov však nastoupil do utkání jen s osmi basketbalistkami menšího vzrůstu a po chvíli nebylo pochyb o tom, kdo si zahraje o konečné páté místo. Ústí vyhrálo 63:10 (nejvíce bodů Suchomel 16, Kleislová 8, Kolářová 7).
Posledním celkem v cestě bylo družstvo brněnského Podolí, které bylo složeno z dívek tří brněnských týmů. Ústí se nepovedl vstup do zápasu, ale ještě do konce první čtvrtiny skóre otočilo a do konce zápasu už vedení nepustilo. Po výhře 31:24 tak Ústí obsadilo pátou příčku.
Hodnocení trenérů: „Před turnajem jsme doufali v nejlepší osmičku. Po pátečních zápasech a sledování ostatních týmů už se do našich hlav vkrádala myšlenka na medaili. Bohužel všechno zhatila nepovedená koncovka se Slovankou. Kdybychom neprohráli, pravděpodobně bychom skončili na druhém místě, ale na kdyby se nehraje ve sportu ani v životě. I tak je ale páté místo pro ústecký basket veliký úspěch. Tento turnaj byl s největší pravděpodobností na několik let posledním zápasem za Ústí pro Filipa Suchomela, protože odchází své basketbalové dovednosti zlepšovat do týmu Litomyšle. Ještě bych nerad opomenul individuální ocenění Natálie Čerebové, kterou trenéři ostatních týmů vybrali do All Stars týmu turnaje. Gratulujeme, Natko."   (bed, nov)