FK Chrudim - FTZS Liberec 5:1 (2:1)

Branky: 10. Balog (Pett), 20. Koudelka (Pett), 21. D. Drozd (Dudu), 38. Torres (Doša), 39. Pett (Torres) – 17. Vyčítal (Jelínek). Rozhodčí: Filipský, Čuba – Honěk. ŽK: Koudelka (CHR) – 24. P. Bína (ZSL), 26. Žoček (ZSL), 38. Žoček (ZSL). ČK: Žoček (po 2. žluté). FK Chrudim: Dudu (Javorski) – Pett, Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Doša, Torres, Balog, Radovanovič, Slováček. FTZS Liberec: Masařík (Dlask) – Jelínek, Knejzlík, Žampa, M. Bína, Zounek, Šťovíček, Daněk, Žoček, P. Bína, Vyčítal.

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, ale v zakončení chyběla nutná přesnost. Výraznější příležitost si tak vypracovali hosté. Bína vyzval Žáčka, který si to šinul sám na chrudimskou bránu, ale Dudu výborným zákrokem tuhle šanci zhatil. Za krátkou dobu pořádně zahrozili i domácí, když David Drozd napálil tyčku po rohovém kopu.

Skóre se poprvé měnilo v 10. minutě. Pett křižným pasem našel nabíhajícího Baloga, jenž propálil na bližší tyč libereckého brankáře a Chrudim tak šla do těsného vedení. To mohla navýšit o několik vteřin později, ale Torres napálil z otočky jen břevno. Liberec sice neměl tolik šancí, ale vyrovnání se i tak dočkal. Hosté vypálili míč zhruba dva metry za půlící čárou a po nepříjemné teči skončil za zády zmateného chrudimského brankáře - 1:1.

Východočeši ve zbylých čtyřech minutách prvního dějství zabrali, což bylo poznat i na počtu šancí. Jednu z nich proměnil Tomáš Koudelka, když zakončoval akci Petta. Chrudimští tak odcházeli do kabin za výhodnějšího stavu.

Druhá půle začala pro svěřence trenéra Condeho nejlépe, jak mohla. Po dvaceti vteřinách se totiž prosadil David Drozd a přidal tak klid do chrudimské hry. To bylo poznat i na počtu šancí. Domácí tým si vypracovával jednu za druhou a Liberec se musel pouze bránit. Svěřenci trenéra Condeho v samotném závěru dvě z nich proměnili, když se nejprve z dorážky prosadil Torres a na něj navázal Pett - 5:1. V závěru ještě dostal červenou kartu liberecký špílmachr Jakub Žoček a série tak pro Severočechy skončila prohrou 1:5 a vyloučením.

Chrudim po vyhrané sérii v nejrychlejším možném sledu vyčkává na semifinálovou sérii, ve které se utká s pražskou Slavii.

Dominik Balog (hráč FK Chrudim): „Třetí zápas byl podobným dvěma předchozím. Liberec nás v celé sérii překvapil, hrál tvrdě a dokázal s námi běhat. Jsme rádi, že jsme sérii ukončili ve třech zápasech a máme dostatek času se poctivě připravit na semifinále."