Jelikož se jim však vůbec nepovedla, musí se znovu vydat na sever Čech. Stále je jejich pozice o poznání lepší než ta děčínská, ve čtvrtfinálové sérii vedou 3:1 na zápasy. Je pouze otázkou, co s pohodou obou družstev udělala koncovka čtvrtého utkání.

Do jaké míry postaví Válečníky na nohy, jak moc může Tury srazit. „Před sérii bychom stav 3:1 brali všemi deseti. Do Děčína pojedeme s chladnými hlavami a naším taktickým plánem, pokusíme se tam opět vyhrát,“ nepřipouští si jinou variantu trenér Lubomír Růžička.

„Není důvod dělat paniku, stále vedeme 3:1. Nevidím důvod, proč bychom nemohli potřetí zvítězit v Děčíně, když se nám to podařilo dvakrát. Samozřejmě, ale musíme zůstat při zemi, čeká nás velmi těžký zápas,“ uvedl rozehrávač Roman Marko. Podle jeho slov by se hráčům v žádném případě neměla rozklepat kolena, nadto za situace, kteří je pro ně výhodná. „Soupeře bude hnát dopředu plná hala. Myslím si však, že máme v týmu dostatek zkušených hráčů na to, abychom nějaký tlak ustáli,“ uvedl Marko.

Páté čtvrtfinále mezi Děčínem a Svitavami vypukne ve středu s úderem 18. hodiny.

V obou domácích zápasech byl nejlepším střelcem Svitav Pavel Slezák (na snímku v bílém ze čtvrtfinále číslo tři).
Tak tohle bolí. Tuři byli blizoučko, ale Děčín svoji popravu oddálil

Tuři ve čtvrtfinále
1. zápas: Děčín – Svitavy 80:92
2. zápas: Děčín – Svitavy 61:64
3. zápas: Svitavy – Děčín 82:69
4. zápas: Svitavy – Děčín 77:78

5. zápas – dnes (18.00): Děčín – Svitavy
6. zápas – sobota 21.4. (19.00): Svitavy – Děčín
7. zápas – úterý 24.4. (18.00): Děčín – Svitavy