Motocykl FGR 250 GP si ozkoušel již na sklonku loňské sezony, kdy na Slovakiaringu překvapivě zvítězil v obou závodech.
Gbelec jezdil na propůjčeném motocyklu Honda 125 GP a najížděl velké množství kol na téměř pětikilometrovém okruhu. Další dny osedlal speciál FGR a tlačil časy postupně dolů. Nakonec zajel na okruhu, na kterém byl poprvé, několik kol pod 2:03 minuty, což je velmi dobrá výchozí pozice pro sezonu. „Měl to navíc ztížené, přestože jezdil v nejrychlejší skupině, měl s jezdci, kteří neuměli držet stopu, problémy, což vedlo k několika drobným kolizím. Zkušeně ustál i těžký highsider," uvedl Miroslav Felgr.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „Budu se opakovat, co jsem říkal po loňském závodu na Slovakiaringu, Martin mě opět překvapil! Časy, které zajížděl na okruhu, na němž ještě nebyl, vypovídají o tom, že se nám rodí další velký talent. Měl to ztížené i tím, že mu neměl kdo ukázat na trati stopu a musel na to přijít sám, což je ve třinácti letech více než obdivuhodné. Hodně mu samozřejmě pomohl datarecording, ale ne každý umí převést čáry v počítači na trať. Je škoda, že kvůli jeho nízkému věku nemůžeme absolvovat španělský nebo italský mistrák. Ale Martin je velmi mladý a tyto šampionáty zcela jistě absolvuje v následujících letech. Jsem přesvědčený, že Martin vyhraje šampionát Alpe Adria i přesto, že se zúčastní přibližně poloviny závodů."
Martin Gbelec, jezdec: „Byla to řádná porce kilometrů za čtyři dny. Testování jsme ukončili tak akorát. Ale jsem moc spokojený. Pannoniaring je pro mě nový okruh, je velmi pestrý, najdete na něm vše – pomalé i rychlé zatáčky, horizonty, brzdění v náklonu. Po ránu býval kvůli teplotě asfaltu vždy menší grip, tak jsem tlačil vždy až při dalším vyjetí. Dosahované časy nebyly to hlavní, kvůli čemu jsme zde byli, ale přece jen jsou nakonec měřítkem, jak nám to jde. Myslím, že nám to jde před sezonou dobře."
Informace o prvním závodu přineseme v některém z dalších vydání. (fgr, re)