V pátek 12. prosince se hrají oba semifinálové duely. O den později pak finále. Titul obhajuje ERA-PACK Chrudim. Mezi čtveřicí účastníků je i vysokomýtský Nejzbach.
Chrudimský ERA-PACK čeká totožné semifinále jako loni. Na domácí palubovce se ve východočeském derby střetne s Nejzbachem Vysoké Mýto. „V semifinále nás čeká derby s Nejzbachem, což je určitě dobrá pozvánka pro všechny fanoušky obou klubů. Z tohoto pohledu pro nás los dopadl zajímavě, ale pokud pomýšlíme na obhajobu vítězství v poháru, musíme si poradit s každým týmem, který se nám postaví do cesty," uvědomoval si asistent chrudimského trenéra Jaroslav Bartušek.
„Los nám moc nepřál, protože jsme dostali posledního vítěze a dlouhodobě nejlepší futsalové mužstvo v Čechách," usmíval se trenér Nejzbachu Roman Páral, „ERA-PACK je největším favoritem Final four a navíc hraje v domácím prostředí."
O favoritovi utkání opravdu nemůže být pochyb. To si uvědomuje dobře i Chrudim. „V posledním vzájemném měření sil jsme vyhráli sedm-jedna, ale Nejzbach byl v prvním poločase nepříjemným soupeřem. Předpokládám, že zápas bude plný osobních soubojů a Mýto nám nenechá nic zadarmo," zamyslel se Bartušek a dodal: „Naším cílem je postup do sobotního finále. Vzhledem k tomu, že se hraje na jedno vítězné utkání, nemůžeme v žádném případě nic podcenit."
A co od dnešního semifinále očekává Roman Páral? „Očekávám kvalitní výkon obou mužstev, kterému bude aplaudovat plná chrudimská hala. My se budeme snažit s favoritem držet krok a být důstojným soupeřem." (mp)