„Už na konci semifinále jsme věděli, že ve finále je Chlumec, protože my jsme hráli o jeden zápas víc než soupeř. První a druhý tým po základní části, ještě loni účastníci 1. ligy. Byli jsme si vědomi toho, že nás čeká nejtěžší možný soupeř, ale věřili jsme si,“ přemítá zpětně hrající trenér Lokomotivy Michal Broulík.

Nebylo to náhodné. Vždyť to dokumentuje i bilance ze základní části. „V sezoně se nám podařilo 'vrtačky' doma porazit po nájezdech a v jarní části u nich zvítězit 6:0, čili aktivní bilance. Nehledě na fakt, že v jarní části jsme se dostali do výborné formy, kterou jsme si přenesli do play off. Když jsme se podívali na velmi pozitivní skóre v počtu vstřelených a inkasovaných branek, nepochybovali jsme, že bychom poslední sérii nezvládli,“ doplňuje.

Vše do sebe zapadlo. Lokomotiva s Chlumcem zametla ve třech utkáních. Vyhrála oba duely venku, aby si na svém hřišti počínala takřka suverénním způsobem 6:1. „Lepší postavení Chlumeckých nás poprvé v play off pasovalo do role cestovatele, protože série začínala na hřišti soupeře. Cíl byl jednoznačný – odvést si alespoň jedno vítězství a doma být stoprocentní. Předpoklad vyšel víc než dobře, protože po dvou těsných a možná i šťastných venkovních vítězstvích jsme se dostali do luxusního vedení v sérii 2:0. Poslední krok bývá nejtěžší, ale hráli jsme doma, přišlo dost fanoušků, za což jim děkujeme, takže jsme chtěli stůj co stůj zvítězit a ukončit sérii v nejkratším možném čase. První zápas skončil jen rozdílem branky, další výsledky se zdají být jednoznačnější, ale nebylo tomu tak. Hrál se vyrovnaný hokejbal a bylo vidět, že oba celky byly ještě vloni prvoligové,“ ohlíží se Broulík za sérií.

Třetí duel se zlomil na začátku třetí třetiny. Tady Třebovští soupeře zaskočili třemi brankami a rozhodli o tom, že se bude slavit. „Rozhodla možná lepší forma, nevím. Nicméně bych touto cestou chtěl poděkovat soupeři za finálovou sérii, férový hokejbal, dokonce odvolaný faul ve třetím zápase, ještě jednou děkuji všem klukům v týmu, počínaje brankářům přes vedoucího družstva až po posledního útočníka, protože jsme to vyhráli jako tým, a tak by to mělo být. Také bych chtěl poděkovat všem, kteří se o nás při domácích zápasech starali a pomáhali nám po celou sezonu – pořadatelé, bufet, časomíra a další. Obzvlášť díky Honzovi Vernerovi a Jardovi Badzikovi za organizaci posledního zápasu doma. Myslím si, že finále mělo důstojnou kulisu i organizaci,“ završil sezonu svými slovy Michal Broulík.

Česká Třebová - Chlumec n. C. 6:1

Fakta – branky a nahrávky ČT: 11. Kvasnička (Hudec), 25. Š. Švec (Řehák), 31. Hynek (Š. Švec), 31. Tomeš (Němec), 32. Hudec (Jirmásek), 41. Škeřík (Tomeš, Němec). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 4:0. Konečný stav série: 3:0.
TJ Lokomotiva Česká Třebová: Sterenčák (Břeň) – Dobrovský, Jirmásek, Š. Švec, Laštovica, Tlapák, Broulík, Doubrava, Kvasnička, Válek, Hudec, Hynek, Řehák, Jiruše, Tomeš, Škeřík, Němec, M. Švec.