Úspěch! Dva okresní celky vstoupily do play off druhé hokejbalové ligy mužů výborně. Česká Třebová si poradila dvakrát s rezervou pardubické Alfy, „béčko“ Letohradu dovezlo jednu cennou výhru z Poličky, takže jí sebralo výhodu domácího hřiště.

Lokomotiva Česká Třebová – Alfa Pardubice B 8:2 (3:0, 3:1, 2:1). Domácí „kohouti“ začali ve své aréně pěkně zostra a úvodní nápor přetavil ve vedoucí branku Macků. Vedení domácích vystoupalo na začátku druhé třetiny až na 4:0. Alfa sice brzy snížila, jenže potom zaúřadoval první útok Třebové a Petr Kvasnička dvěma góly odpor soupeře zcela zlomil.

Fakta – branky a asistence Č. Třebové: 3. Macků (Lustyk), 11. Kašpar (Hruška), 14. Tomeš (Vraspír), 15. Válek (L. Deml), 24. Kvasnička (Válek), 29. Kvasnička (Válek), 33. Hruška (Kvasnička), 39. Lustyk (Macků). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Oslabení: 1:0. Střely: 32:18.

Vladimír Deml, kapitán Č. Třebové: „Do utkání jsme vstoupili dobře, pohybem a napadáním jsme si vytvořili brankové příležitosti a dokázali jsme je využít. Když jsme na začátku druhé třetiny zvýšili náskok na 4:0, tak jsme polevili, čehož soupeř okamžitě dokázal využít. Poté jsme však přidali další branky a zápas dovedli do vítězného konce.“

Lokomotiva Č. Třebová – Alfa Pardubice B 5:2 (4:2,1:0,0:0). Druhé utkání opět domácí začali na výbornou. Tomeš otevřel skóre už ve 2. min. a další trefu přidal vzápětí Kvasnička. Jenže Alfa se dostala na kontakt. Ehrenberger nešťastně inkasoval od půlky a hosté snížili na 2:1. Dvě trefy Lukáše Demla však zase vrátily domácím sebedůvěru a nevzala jim ji ani inkasovaná branka těsně před koncem první třetiny. Pátou branku „kohoutů“ přidal ve druhé patnáctiminutovce Válek a Česká Třebová zvítězila 5:2.

Fakta – branky a asistence Č. Třebové: 2. Tomeš (Lustyk), 4. Kvasnička (L. Deml), 11. L. Deml (Válek), 13. L. Deml (Válek), 25. Válek (Šustek). Vyloučení: 9:7. Využití: 2:1. Střely 31:13.

Vladimír Deml, kapitán Č. Třebové:
„Stejně jako v prvním utkání jsme brzy vstřelili první gól a vyhráli třetinu, což bylo rozhodující. Druhou třetinu jsem však opět prospali a po domluvě v kabině jsme začali zase předvádět to, co jsme chtěli produkovat celé utkání. Jsme rádi, že jsme stoprocentně využili domácího prostředí. Další zápas v Pardubicích určitě nebude snadný“.

Letohradská rezerva úvodní duel na hřišti Poličky zvládla znamenitě a ve vyrovnaném utkání urvala první vítězství. V odvetě se role otočily a šťastnější byli domácí.

SK Kometa Polička – Letohrad B 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
SK Kometa Polička – Letohrad B 3:2 (1:0,2:1,0:1)