Obě hráčky si postup na mistrovství republiky zajistily úspěšným vystoupením na Východočeském oblastním přeboru, kde Linhartová zvítězila ve finále nad Frankovou 7:5 a 6:4.

Do Frýdlantu přijelo osmačtyřicet hráček. Na Frankovou čekala v prvním kole pozdější finalistka Natálie Cváčková z TK Agrofert Prostějov a po výsledku 1:6, 1:6 se musela Franková se soutěží rozloučit.

Tereza Linhartová se jako jedenáctá nasazená hráčka dostala až do čtvrtfinále, když nejprve porazila Kůstkovou z TK Ústí nad Labem 6:4, 6:3 a poté Komlošovou z LTC Hodonín 3:6, 6:1, 6:1. Hlavně ale ve čtvrtfinále svedla Tereza třísetovou bitvu s Kristýnou Roučkovou z TK Spartak Jihlava. Zde se projevila větší jistota soupeřky a Linhartová svůj boj o medaili prohrála 0:6, 6:1, 3:6. Přesto byl její otec Petr Linhart s výkony na mistrovství republiky spokojený. „Rozdíl mezi Terezou a medailistkami není velký. V rozhodujících okamžicích se však projeví to, že nejlepší hráčky se věnují tenisu, fyzické přípravě a regeneraci čtyři až pět hodin denně. Jestli chce být Tereza mezi nejlepšími, bude muset svoji přípravu dostat na jejich úroveň.“

Tomáš Paukert