Diváci v České republice se zamilovali do basketbalu. Postup na mistrovství světa vyvolal mánii, která se přenesla i do pardubické ČSOB Pojišťovna ARENY. Pranic jim nevadilo, že kvůli zraněním a povinnostem v klubech nastoupil ligový výběr. Ani to, že s mírně favorizovanou Francii jejich lvi prohráli.

V prvním poločase ubíjely snahu českých dlouhánů střelecké výpadky ve druhých pětiminutovkách obou čtvrtin. Úvodní koš zaznamenali hosté už po čtyřech vteřinách. Český tým se v první čtvrtině na chvíli ujal vedení, ovšem poté ho zabrzdila nepřesná muška. V úvodu druhého kvartálu rychle vymazal sedmibodové manko a znovu se dostal do plusu. Poté se téměř do puntíku opakovala situace z toho prvního. S tím rozdílem, že před odchodem do kabin si domácí zlepšili náladu.

Ve třetí čtvrtině si národní tým vzal vedení zpět a vytvořil si do té doby nejvyšší čtyřbodový náskok. V jejím samotném závěru ale minimálně ztrácel. Zkraje závěrečného dějství nakopli Češi vrtuli. Francouzi za tři minuty zaplatili pětibodovou „sekeru“. Ba co víc - přes domácí se přehnali a už ani nedopustili dramatickou koncovku.

Hráno v Pardubicích: Česko – Francie 65:79 (19:26, 37:39, 51:52). Body: Hruban 20, Šiřina 11, Bohačík 9, Peterka 7, Kříž 6, Palyza 6, Pumprla 2, Puršl 2, Šafarčík 2 – M'Baye 18, Lacombe 15, Bouteille 13, Lessort 9, Julien 5, Albicy 4, Camara 4, Howard 4, Koffi 4, Konate 3. Rozhodčí: Dozai (Chor.), Maciulatis (Lit.), Lucis (Lot.). Trestné hody: 4/2 – 20/15. Fauly: 19:14, Trojky 11:8. Doskoky: 34:36.  Diváci: 5371.